Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprü TSO’nun ‘’Engelsiz yaşam’’ projesinde sona gelindi

Taşköprü TSO’nun ‘’Engelsiz yaşam’’ projesinde sona gelindi
  • 19.11.2014
  • 1.266 kez okundu
Reklam

Taşköprü TSO’nun ‘’Engelsiz yaşam’’ projesinde sona gelindi

Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip, Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2012-2014 yılları arasında başarı ile uygulanan, Hayat Boyu Öğrenme (LLP)/Lenardo da Vinci Programı Ortaklık Projeleri kapsamında 2012 -1-TR1-LEO04-36107 7 proje numaralı “Engelli vatandaşlarımızın okul hayatından iş hayatına geçişinde yaşadıkları problemler ve diğer sorunlarının analizini gerçekleştirmek” amacıyla yapılan projenin nihai raporu gönderilmiş olup, sürdürebilirlik faaliyetlerine devam edilmekte olduğu proje koordinatörü Ragıp Gültekin tarafından beyan edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Balcıoğlu, en büyük amaçlarının engelli vatandaşlarımızın sorunlarının iş dünyasına aktarabilmek olduğunu kaydetti. Balcıoğlu, ayrıca Proje dâhilinde yurt içi ve yurt dışında birçok engelli merkezi ve engelli vatandaşlarımızın istihdam edildiği kurum ve tesislerde inceleme yapma şansı yakaladıklarını ve dünyanın her neresinde olursa olsun engelli vatandaşların her zaman sıcak bir gündem maddesi olarak hükümetler ve yerel yönetimler tarafından desteklenip yaşamlarını daha kolay hale getirmek için çalışmalar yapılması gerektiğini, kendi farkındalıklarının bu proje sayesinde üst düzeye çıktığını ifade etti.

Projenin uygulama aşamasında projenin ortakları arasında Türkiye’den 3 kurum bulunuyor. Bu kurumlar ise Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası, Mamak Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Özkent Akbilek İş Okulu.

Balcıoğlu, ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinden Almanya’dan I Hamburg, C Hamburg HAMBURG CONSULTING GbR (Ortak), Malta’dan Caritas Malta Epilepsy Association (Ortak), projenin ortakları arasında bulunan yerli ve yabancı bütün kurum ve sivil toplum örgütlerine, sağladıkları üstün iş birliği kabiliyetleri için teşekkür ettiklerini kaydetti.

Haber: Emre ÖZKAN

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ