Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Taşköprü HEM, 40 kurs ile sezona başladı

Taşköprü HEM, 40 kurs ile sezona başladı
  • 24.11.2014
  • 2.352 kez okundu
Reklam

Taşköprü HEM, 40 kurs ile sezona başladı

Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına 40 kurs ile merhaba dedi.

Normal statüde Taşköprü HEM’in kendi binalarında bilgisayar, bağlama, halk oyunları, aşçı çırağı, yaş pasta yapımı, Tokat tahta baskı, kuaförlük ve saç bakımı, iğne oyası, çarşaf bağı, dekoratif ev aksesuarları ve banyo takımları dikimi, tel kırma, ahşap boyama gibi kursların yanında Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında satranç, İngilizce, Osmanlıca, voleybol, badminton, güreş ve kalorifer ateşçiliği kursları, Gençlik ve Spor Hizmetleri Salonu’nda ise step aerobik, Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde ağaç kesme ve boylama kurslarının yanı sıra Alatarla köyünde makine nakışı ve elde kurdele kursları ilk açılan kurslar oldu.

Yapılan açıklamada planlama aşamasında olan kursların ise resim, alüminyum rölyef, süzeni işi, evde çocuk bakımı ve etkinlikleri, makine nakışı, bale gibi kurslar olduğunu belirtildi.

Taşköprü HEM’den yapılan açıklamada ayrıca çevre mahalle ve köylerde ise 12 sayısına ulaşıldığı takdirde yer gösterilmesi halinde kursların açılacağı ifade edildi.

Ayrıca İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile işbirliği halinde çevre köy ve mahallelerinde sebze ve meyve yetiştiriciliği ile hayvancılık gibi alanlarda seminerler düzenlenmesi planlanmaktadır.

Taşköprü HEM’de okuma yazma seviye tespit sınavının da yapıldığı yeterliliği olan vatandaşlar ise belgelendirilmekte ve okuma yazması olmayan vatandaşlar için ise okuma yazma kurslarının planlandığı kaydedildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kurslarına katılmak isteyen vatandaşların Taşköprü Halk Eğitim Müdürlüğü’ne gelerek başvurularını yapabilecekleri ifade edildi.

Haber: Kamil ÇELİKBAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ