Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Tadilatı tamamlanan Paşa Camii açıldı

Tadilatı tamamlanan Paşa Camii açıldı
  • 12.12.2014
  • 1.719 kez okundu
Reklam

Tadilatı tamamlanan Paşa Camii açıldı

Taşköprü ilçemizde 1976 yılında yapılan ve bugüne kadar düzenli bir tadilattan geçmeyen Paşa Camii, hizmete açıldı.

Gizlice Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 4 ay önce tadilatı başlayan cami, Diyabet İşleri Başkanlığı ve hayırsever vatandaşların destekleriyle tamamlanarak yeniden hizmete açıldı.

Tadilatı yaklaşık 100 bin TL’ye mal olan Paşa Camii açılışında konuşan Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, Diyanet İşleri başkanlığı ve hayırsever vatandaşların yardımıyla kısa sürede tamamlanan Paşa Camii’nin yeniden inşa edilen bir cami görünümüne kavuştuğunu belirterek tadilat süresinde büyük özveriyle çalışan cami din görevlileri Yusuf Güler ve Ali Balaban’a teşekkür etti.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise caminin büyük bir bölümünün hayırsever vatandaşların yardımıyla tadilat edilmesinin ayrı bir önem arz ettiğini belirterek “Taşköprü’de dün olduğu gibi bugünde hayırseverlikte birbiriyle yarışıyor. Bende böyle hayırsever bir ilçenin belediye başkanı olmaktan dolayı ayrıca mutluyum. Yüreği hayır için atan bu hemşerilerimiz olduğu sürece inanıyorum, bu kutsal ezanlar susmayacak, Kuranımızın ışığı sönmeyecektir” dedi.

Daha sonra ise Taşköprü Müftülüğü Şube Müdürü Dursun Yoldaş’ın yaptığı duanın ardından açılışa geçildi.

Programda açılış kurdelesini Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun ve cami din görevlileri birlikte kesti.

Paşa Camii açılışına Belediye Başkanı Arslan, Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, daire amirleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı İsmail Berber, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan tadilatta cami dış cephesinde mantolama, iç kısımda çini çalışmasının yanı sıra zeminde laminant,  elektrik ve kalorifer tesisatı çalışmaları yapıldı.

Açılışından ardından protokol ve vatandaşlar camiyi gezdi.

Program yemek ikramı ile sona erdi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ