Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Taşköprü Kızılay Şubesi, Giyim Mağazası açtı

Taşköprü Kızılay Şubesi, Giyim Mağazası açtı
  • 12.12.2014
  • 2.130 kez okundu

Taşköprü Kızılay Şubesi, Giyim Mağazası açtı

Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi tarafından, ilçe merkezinde ihtiyaç sahiplerine hizmet amaçlı Giyim Mağazası açıldı.

Üstadlar Mahallesi Hükümet Caddesi’nde Ziraat Bankası yanında faaliyete geçen Giyim Mağazası’nın açılışında konuşan Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi Başkanı Hüseyin Seven, Türk Kızılayı’nın ülkemiz ve dünyada yaptığı hizmetlere dikkat çekerek 2007 yılından bu yana Taşköprü’de yaptıkları hizmetleri anlattı.

Üç ayda bir yaptıkları kan bağışı kampanyalarının Taşköprü’de oturduğunu ve Taşköprü’ye Türk Kızılayı olarak 100 kişilik bir kız öğrenci yurdu kazandırma yolunda inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve Giyim Mağazası’nda da ihtiyaç sahiplerini yeni ve giyilmemiş giysilerle buluşturmak için bu hizmeti hayata geçirdiklerini ifade etti.

Taşköprü Belediye Başkanı Arslan ise Türk Kızılayı’nın ülkemiz ve dünyada adını kanıtlamış köklü bir kuruluş olduğuna dikkat çekerek “Türk Kızılayı Şube Başkanımız bir sivil toplum kuruluşunun istediğinde neler yapabileceğini ilçemizde çok güzel örneklerle göstermiştir” dedi.

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’da ecdadımızın geçmişte yaptıklarına dikkat çekerek bugün ise Türk Kızılayı’nın ecdadımızın yaptıklarını bugün yaşattığını ve Kızılay Şube Başkanının da aktifliği ve yaptığı güzel hizmetlerle kendilerinin işlerini kolaylaştırdığını kaydederek Taşköprü halkı adına kendisine teşekkür etti.

Daha sonra ise Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun ve Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kızılay Taşköprü Şubesi’ne Giyim Mağazası’nın yerini tahsis eden eski Taşköprü Belediye Başkanı Merhum Şehabettin Sezer’in eşi Mualla Sezer’e Türk Kızılay Logolu kahve fincanı ve cezve takdim ettiler.

Taşköprü Kızılay Şubesi Giyim Mağazası’nın açılış kudelesi Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun’un yaptığı duanın ardından Kaymakam Coşkun, Belediye Başkanı Arslan tarafından kesildi.

Programa Kaymakam Coşkun, Belediye Başkanı Arslan, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda misafirlere lokum ikram edildi.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ