Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Taşköprü Belediyesi’nden yılbaşı denetimi

Taşköprü Belediyesi’nden yılbaşı denetimi
  • 04.01.2015
  • 1.006 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediyesi’nden yılbaşı denetimi

Taşköprü Belediyesi’ne bağlı ekipler kent merkezinde pastanelerde yılbaşı denetimi gerçekleştirdi.
Belediye Çevre Kontrol Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ile Toplum Sağlı Merkezi yetkilerince gerçekleştirilen denetimlerde yılbaşı öncesinde pastanelerin imalathaneleri başta olmak üzere işyeri açma ruhsatı, çalışma ve çalışanların sağlık karneleri ile ilgili denetimlerde bulunuldu.
Belediye Çevre Kontrol Müdürü Özlem Yılmaz, denetimlerin artarak devam edeceğini belirterek, denetimlerde olumsuzluk olan işyeri sahiplerini uyardıklarını söyledi.
Amaçlarının ceza yazmak olmadığını, vatandaşlara sağlıklı gıda üretilmesi konusunda uyarılarda bulunduklarını belirten Yılmaz, “İlçemizde gıda üretimi yapan işyerlerinde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını, işletmenin üretim izninin olup olmadığını ve ürünlerin saklanma koşullarına bakıyoruz. Olumsuzluklar varsa uyarıyoruz. Gıda üretim yasasına aykırı üretim yapılmasını engelliyoruz. Denetimlerimizde çeşitli uyarıları da yapıyoruz. Bir sonraki denetimde daha önceki uyarılara uyulmamışsa cezai işlem uyguluyoruz. Amacımız vatandaşın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamak” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ