Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Haydi! “Taşköprü Okuyor” kitap okuma yarışmasına…

Haydi! “Taşköprü Okuyor” kitap okuma yarışmasına…
  • 13.01.2015
  • 3.395 kez okundu
Reklam

Taşköprü Kaymakamlığı’ndan örnek proje

Haydi! “Taşköprü Okuyor” kitap okuma yarışmasına…

Taşköprü Kaymakamlığı, ilçe genelinde lise öğrencileri ile ilçe halkına yönelik “Ödüllü Kitap Okuma Yarışması” düzenliyor.

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’un önerisi doğrultusunda gerçekleşecek olan Ödüllü Kitap Okuma Yarışması ile ilgili yapılan açıklamada Taşköprü ilçe de liselerde okuyan öğrenciler ve ilçe halkının dikkatini kitaba çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerimizin ve halkımızın kitap okumaya olan ilgisini arttırmak, örnek şahsiyetlerin örnek davranışlarını tanıtmak, kendine güven duygusunu geliştirmek, öğrencilerimizin ve halkımızın kendisini temsil edebilme gücü kazandırmanın amaçlandığı kaydedildi.

İmam Gazali’nin Kalplerin Keşfi, Sema Maraşlı’nın Mutlu Evlilik Oyunu, Şefik Can’ın Mesnevi’den Seçmeler, Tolstoy’un İnsan Ne ile Yaşar ve Yaşar Kandemir’in Onsekiz Bin Alemin Mustafası isimli 5 kitabın yer aldığı Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’na ilçemiz genelinde liselerde okuyan tüm öğrenciler ile 657’ye tabi olmayan tüm halkımız katılabilecek.

 

-Birincinin ödülü 3000 TL-

1.’ye 3000 TL, 2.’ye 2000 TL ve 3.’ye 1000 TL ve ilk ona giren yarışmacılara çeşitli hediyelerin verileceği ödüllü kitap okuma yarışmasında lise öğrencileri ile ilçe halkının okuyacağı kitaplar ortak olup, yarışma soruları lise ve yetişkinler için ayrı kategorilerde sorulacak.

Yapılacak olan sınavda ise 100 soru sorulacak 5 şık olacak ve süre 120 dk olacak. 19 Ocak’ta başlayacak olan başvurular 23 Ocak’ta sona erecek.

-Müracatlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne-

İsteyen öğrenci ve vatandaşlarımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden başvurularını yapabilecek ve yarışma kitaplarını da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden başvuruların sona ermesinden sonra temin edebilecekler.

-Şartlar-

Yapılan açıklamada sınava girecek olan yarışmacıların yanında kimlik belgesi bulunması zorunlu. Yarışma başlangıcından itibaren ilk 30 dk içinde yarışmacının sınavdan ayrılmasına izin verilmeyecek. Sınava geç kalan yarışmacılar sınav başladıktan en fazla ilk 20 dk’ya kadar sınava kabul edilecek. Her soru aynı puan değerinde olup, 4 yanlış bir soruyu götürecek.

Yazılı sınav ise Taşköprü Fen Lisesi’nde 26 Nisan 2015 Pazar günü saat:10:00’da yapılacak. Yarışma sonuçları Kaymakamlık web sayfasından duyurulacak ve dereceye girenlere ödülleri 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı töreninde takdim edilecek.

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ