Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Ceyhun Çorbacı, Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı

Ceyhun Çorbacı, Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı
  • 19.01.2015
  • 10.993 kez okundu
Reklam

Ceyhun Çorbacı, Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından geçtiğimiz hafta Başkan Yardımcılığı görevine atanan Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Çorbacı, yeni görevine başladı.

5393 sayılı Belediye kanununun 49. maddesine istinaden münhal bulunan Başkan Yardımcılığı kadrosuna atanan Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Çorbacı, Taşköprü Belediyesi ana binada görevine başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çorbacı, kendisini bu göreve layık gören başta Belediye Başkanı Hüseyin Arslan olmak üzere Belediye meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür etti.

Bilgi ve tecrübelerini bundan böyle daha fazla bir şekilde Taşköprü için harcayacağını belirten Çorbacı, Taşköprü Belediyesi olarak son yıllarda büyük projelere imza atıldığını ve halen devam etmekte olan Cumhuriyet Meydanı projesi, Kent Müzesi, Hasanlı Göleti İçme Suyu İshale Hattı Projesi, İçme Suyu Şebeke Projesi ve daha da önemlisi Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi projesinde gelinen nokta itibariyle bu projelerin modern belediyecilik anlayışı doğrultusunda aksamadan devam etmesi için gerek Belediye personeline, gerekse Taşköprü halkına elinden gelen katkıyı vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Görevimiz süresince vatandaşlarımızın istek ve önerilerine yer vereceğiz diyen Çorbacı, yapacağımız projeleri kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli olarak 3’e ayırdık ve bunları plan-program dahilinde yapacaklarını ve yapılacak olan tüm projelerin takipçisi olacaklarını ifade etti.

-Ceyhun Çorbacı kimdir?

1954 yılı Taşköprü Bey köyü Kuycak Mahallesi doğumlu. 1972 yılından buyana Taşköprü’de ikamet etmekte. İlk ve ortaokulu Taşköprü’de okudu. Kayseri Sanat Enstitüsü’nü bitirdikten sonra Kastamonu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği’ni bitirdi. 1972-1974 yılları arasında Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü’nde inşaat kontrolörü olarak çalıştı. 1974-1976 yılları arasına askerlik görevini yerine getirdi. 1976-1979 yılları arasında Kastamonu Şeker Fabrikası’nda inşaat kontrol elemanı olarak çalıştı. 1979-1989 yılları arasında Taşköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptı. 1989 yılından sonra serbest meslek hayatına atıldı ve müteahhitlik ve emlak işiyle uğraştı. 1990-2000 yılları arası Anavatan Partisi İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, 2008-2013 yılları arasında Demokrat Parti İlçe Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclisi üyesi seçildi. Evli ve 3 çocuk babası.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ