Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,64 / Satış: 5,67
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,53

Taşköprü AK Parti Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’ni yaptı

Taşköprü AK Parti Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’ni yaptı
  • 19.01.2015
  • 1.752 kez okundu
Reklam

Taşköprü AK Parti Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’ni yaptı

AK Parti Taşköprü İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’ni yaptı.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kongrede mevcut başkan Muhammet Korkmaz aday olmazken, Orman Mühendisi Ergin Sezgin, tek liste ile girdiği seçimde AK Parti Taşköprü Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan programa AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, AK Parti İl Başkanı Av. Metin Çelik, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Merkez Yürtüme Kurulu Üyesi Merve Arslaner, AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Niyazi Keskin, AK Parti Taşköprü Kadın Kolları Başkanı Gülsün İşcan Peker, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, AK Parti İl Başkanı Adayı Av. Halil Uluay ve çok sayıda AK Partili vatandaş katıldı.

Mevcut AK Parti Taşköprü İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Korkmaz’ın açılış konuşmasını yaptığı programda daha sonra ise AK Parti İlçe başkanı Ali Eşref Sevim konuştu. Sevim konuşmasında Taşköprü siyasetinde önemli bir günün yaşanmakta olduğunu belirterek AK Parti’nin gençlere önem veren ve kadrolarında yer veren önemli bir siyasi oluşum olduğunu kaydetti.

-Arslan: “OSB’yi yapamaz diyenler şimdi dedikodusunu yapıyorlar-

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise ilçe halkımızın teveccühü ile kinci kez Taşköprümüzün hizmetine layık olduk. İlçemizde önemli sorunlar vardı. Meslek Yüksek Okulu’nu bir yıl gibi kısa sürede hizmete açtık. Şuanda bin olan öğrenci sayısı henüz yeterli değil bu sayıyı ikibinlere çıkartma peşindeyiz. 26 yıldır açılmayı bekleyen çevreyolu Ak Belediyeciliğe kısmet oldu. Atık Su Arıtma Tesisi’ni bölgede bir ilk olarak yaptık. Beyaz masa, Geçici Hayvan Barınağı, Evde Sağlık Hizmetleri, Evde Temizlik hizmetlerini bölgede bir ilk olarak hayata geçirdik. Biz belediyeciliği hizmetkarlık düşüncesiyle yapıyoruz. Tüm teşkilatımızla birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. OSB’nin lafı bile edilmezdi.  Milletvekillerimizle, il başkanımızla OSB’de mutlu sona doğru ilerliyoruz. Bu bir ilçenin makus kaderini değiştirmektir. Bunu Allah sizlere ve bizlere nasip etti. Hayırlı uğurlu olsun. Meydan projemiz var. AB ve fonlarla da proje yapıyoruz. Bize muhalefet yapmaya çalışanlar birşey yapamadıkları gibi yapılanların dedikodusunu yapıyorlar. OSB ile ilgili olarak yapsalar bile yatırımcı mı gelecek diyorlar. Kamulaştırma için arazi sahipleriyle yüzde yüze yakın oranda anlaşma sağlandı. Seçimde bunlar seçim yatırımı OSB’yi yapamazlar diyenler, şimdi iş ciddiye binip, OSB’nin kamulaştırma paralarını yatırma aşamasına getirince artık yöntem değiştirdiler. OSB gelse ne olur demekteler. Bunu ancak bu memleketin hainleri söyler. OSB’yi kısa sürede tamamlayacağız. Değerli halkımız bize güvendi onların güvenini boşa çıkartmayacağız.

Ayrıca Taşköprü’nün 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hasanlı Göleti’nde müteahhit firma çalışmalarını sürdürmekte. Ayrıca sayın milletvekilimizde burada kendilerinin desteğiyle ilçemize birde Huzurevi yapmak istiyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Metin Çelik ise Kastamonu’da dev adımlar atıldığını ve 100 yılın hizmetlerini hayata geçirdiklerini belirtti.

Çelik, “Biz Cumhurbaşkanlığı seçimindeki başarıyı Kastamonu’da devam ettirirsek genel seçimlerde 3-0 demek oluyor” dedi.

-Gülşen: “Ak Parti dünyanın dört bir yanında takip edilen bir hareket”

Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen’de “Salona bakin birlik beraberlik olunca nasıl bir güzellik oluşuyor. Birlik beraberlik neticesinde Taşköprü’de güzel işler yaptık. Taşköprü’de belediye seçimini kazanmak önemliydi. Bir onur mücadelesiydi bizim için. Nedeni de bizim partimizi sırtından bıçaklayanlara karşı verilen bir mücadeleydi. Kastamonu’da da çetin bir mücadele geçti. Ak Parti onurlu bir hareket. Sınırları sadece ülkemizle sınırlı bir hareket değil. Dünyanın dört bir yanındaki mazlumların dört gözle takip ettiği bir hareket” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki mazlumların rahata ermesi için daha da çok çalışmamız lazım diyen Gülşen, “Biz geçici heveslerin uydurma hayallerin partisi değiliz. Asıl Milliyetçi biziz. Bizim bu millet için ideallerimiz var. Asil Milliyetçilik IMF’de ülkemizi kurtarmaktır. Alan el olmaktan kurtulup veren el olmaktır. Asıl Milliyetçilik ABD ve İsrail’den sonra insansız hava aracı üretmektir. İnsanını borç batağından kurtarmaktır. Bu ideallere ufku yetmeyenler zaman zaman gemiyi terk edebiliyorlar Biz hak davamızda yolumuza devam ediyoruz. Bizi yarı yolda bırakan insanlar oldu. Taşköprü’de olduğu gibi fakat biz küçülmedik. Onların gitmesiyle daha da büyüdük” dedi.

Daha sonra oylamaya geçilerek AK Parti Taşköprü Gençlik Kolları Başkanlığı’na Ergin Sezgin seçildi.

Sezgin, devraldığı bu bayrağı daha ilerilere tüm arkadaşlarıyla elbirliği içerisinde getireceklerini ve bu kutsal yolda yorulmadan mücadele vereceklerini ifade etti.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ