Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Duyarlı esnaftan örnek davranış

Duyarlı esnaftan örnek davranış
  • 20.01.2015
  • 1.753 kez okundu
Reklam

Duyarlı esnaftan örnek davranış

Taşköprü ilçemiz Atatürk Caddesi üzerinde uzun süredir esnaflık yapan Serdar Akman, ilçemizin -20’leri gördüğü soğuk kış günlerinde örnek teşkil eden bir davranışa imza attı.

Sabah dükkânı açmak üzere işyerine gelen Akman, işyerinin kapısında soğuktan donmak üzere olan bir kediye rastladı.

Soğuk havadan dolayı aç kaldığını düşündüğü kediyi dükkânına alan Akman, kedinin karnını doyurduktan sonra büyük bir sorumluluk örneği göstererek havanın soğuk olması nedeniyle tekrar kediyi sokağa bırakmak yerine işyerindeki uygun bir köşeye malzeme kasasından bir yatak yaparak kediyi burada beslemeye başladı.

Hava sıcaklığının -20’lere indiği geçtiğimiz günlerde bu olayı yaşadığını gazetemize açıklayan Akman, oldukça masum duran kediye alıştığını kedinin adına koyu bir Fenerbahçe taraftarı olması nedeniyle “Kanarya” adını koyduğunu Kanarya’nın da şuana kadar halinden çok memnun olduğunu havalar ısınana kadar Kanarya’ya bakmaya devam edeceğini söyledi.

Akman, Kanarya’ya zaman zaman süt zaman ise mama yedirdiğini söyleyerek soğuk kış gününde bir canlının soğukta üşüyüp donma aşamasına gelmesine hiçbir insanın gönlünün razı olmayacağını belirterek her insanın yapacağı bir davranışta bulunduğuna inandığını kaydetti.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ