Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Kaymakam Coşkun: Öğretmenlerle Yarı Dönemi değerlendirdi

Kaymakam Coşkun: Öğretmenlerle Yarı Dönemi değerlendirdi
  • 24.01.2015
  • 1.249 kez okundu
Reklam

Kaymakam Coşkun: “Öğretmenlerle Yarı Dönemi değerlendirdi”

2014-2015 eğitim öğretim yılı birinci dönem öz değerlendirme toplantısı Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’un da katılımı ile Taşköprü Mustafa Sıtkı Erkek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda  ile gerçekleşti.

Toplantıda bir konuşma yapan Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun öncelikle katılımcılara toplantının amacı belirtti. Eğitim camiasını canı gönülden sevdiğini sözlerine ekleyen Coşkun ” Bütün ülke olarak su gibi hava gibi siz eğitimcilere muhtacız. Biz millet olarak geçmişte 16 tane büyük devlet kurduk. Onlar bir şekilde tarih sahnesinden silindi ama şu an yine bir devletiz bir milletiz. Eğer bu devlet güçlü bir devlet olacaksa bunun tek yolu siz eğitim ordusundan geçiyor. Açıkçası eğitim camiasından daha fedakar bir camia görmüyorum. Yine eğitim camiasından daha bilinçli bir camia da görmüyorum. Ben çalışmalarımı siz eğitimcilerle yönetmeyi önemsiyorum. Çünkü dediğim gibi kalitesi ile, donanımı ile, bilgi birikimi ile güvenebileceğim tek camia çok açık ve net söylüyorum sizlersiniz” dedi.

Taşköprü’de ki görevine başlayalı yaklaşık üç buçuk ay olduğunu ve bu dönem zarfı içinde bir çok aksaklık gördüğüne değinen Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun “En basit olarak insanları ikna etmeye çalıştığımız düğünlerde silah atma alışkanlığı. İnsanlar düğünlerde alkolün etkisi ile eğlenme adı altında havaya ateş ediyor ve masum insanlar ölüyor. Bu olumsuzluklar adına sadece bir örnek. Ama artık anneler yanıma gelip bana teşekkür ediyor. Artık güven içinde düğüne gidebildiklerini söylüyorlar” dedi.

İlçemizde psikolog olduğuna ve birçok öğrencinin psikologa ihtiyaç duyduğuna değinen Kaymakam Coşkun ” Geçen haftalarda bakıyorum kız yurdunda intihara teşebbüs var. 2009 yılında Siirt’te görev yaparken bir beldede iki öğretmen arkadaşı belde halkından birileri dövmüş. Dövenler kim? Bir sene önce o okuldan mezun olan öğrenciler. Durum içler acısı. Bazen bunları düşündüğümde geceleri uykum kaçıyor” dedi.

Taşköprü’de yaklaşık 6000 öğrencinin olduğunu belirten Kaymakam Zafer Coşkun ” Bu 6000 öğrenciyle yakından ilgilenilmesi gerekiyor. Eğer biz bu öğrencilerin tamamını en iyi şekilde eğitmiş olsak, bu öğrencileri çok ciddi donanımlar kazandırsak Taşköprü’nün geleceğini kurtarmış olacağız” dedi.

Daha sonra söz alan Taşköprü Devlet Hastanesi doktorlarında Psikolog Büşra Koca’da birçok kişinin ilçede bir psikolog olduğundan bile haberdar olmadığını belirterek “Kaymakamımızla da görüştük ikinci eğitim öğretim döneminde sorunlu öğrencilerle bireysel görüşmeler yapmak istiyorum. Onlarla öğretmenlerinin destekleri ile etkinlikler yapmak istiyorum. Özellikle yurtlarda kalan öğrenciler için çok önemli bir konu. Bu konuda siz öğretmen arkadaşlardan destek almayı umuyorum” dedi.

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ