Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Taşköprü turizminde Emitt hamlesi!

Taşköprü turizminde Emitt hamlesi!
  • 24.01.2015
  • 1.554 kez okundu
Reklam

Taşköprü turizminde Emitt hamlesi!

Taşköprü Belediyesi, 22-25 Ocak tarihlerinde İstanbul-Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde 19.’su düzenlenen Emitt (Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ilçemizi tanıttı.

Kastamonu Valiliği bünyesinde Batı Karadeniz Kalkınma Birliği’ne bağlı illerle aynı salonda yer alan Taşköprü Belediyesi ilçe turizmine katkı sağlamak amacıyla 10 bin adet sarımsağı ziyaretçilere dağıtırken aynı zamanda Pompeiopolis standı ile sarımsak, fotomaraton, Taşköprü ve Pompeiopolis broşürleri ile ilçe turizmine katkı sağladı.

71 ülke ve 4500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla gerçekleşen Emitt Fuarı’nda Kastamonu standı ve Taşköprü ürünleri büyük ilgi ve beğeni gördü.

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve diğer ilçe belediye başkanları ile Emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Org. General Atilla Ateş, işadamı Remzi Gür, Katso Başkanı Selçuk Arslan, Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar, Kasder Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu ve dernek başkanı ve temsilcilerinin yanı sıra Taşköprülü işadamları Nurtekin Erol, Mustafa Balcıoğlu, Saim Kaya, Şaban Ekinci, Taşköprü Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Bilgin, sevilen tiyatrocu İlyas İlbey, sevilen sanatçılar Arzu Akça, Orhan Canayakın, Kozmik Bilim Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin yanı sıra çok sayıda misafir Kastamonu standını ziyaret etti.

Açılışın ardından ziyaretçilere, İhsangazi’nin siyes bulgurundan yapılmış pilav, Pınarbaşı Belediyesi tarafından Kara Çorba, Taşköprü Belediyesi tarafından sarımsak, Katso tarafından çekme helva Kastamonu pastırması ikram etti.

Kastamonu’da otellerin de stand açtığı fuarda Taşköprü standında yer alan sarımsak kostümlü mankende ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

Ulusal basınında ilgi odağı olan Kastamonu standında Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ile Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da röportaj verdi.

Konuyla ilgili konuşan Arslan, ulusal ve uluslararası fuarların gerek Taşköprü gerekse Kastamonu tanıtımına katkısının yadsınamayacak düzeyde olduğunu belirterek Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ın göreve gelmesiyle Kastamonu turizminin büyük bir arata geçtiğini ve Taşköprü olarak bu hamlede yer alıp bölge turizminde hak ettiğimiz payı alabilmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Vali Günaydın ise Kastamonu’nun büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirterek bu potansiyeli turizm profesyonellerine sunabilmek ve yerli ve yabancı turistleri çekebilmek adına bu tarz fuarlara önem verdiklerini belirterek Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a ve fuara katılan tüm ilçe belediye başkanı ve daire amirlerine teşekkür etti.

Fuarın ilk günü araçlı hemşerimiz Venüs pastaneleri sahibi Bekir Baş’ın ev sahipliğinde Kastamonu standında organize edilen kokteyl ise büyük ilgi gördü.

Protokol üyeleri hep birlikte birlik beraberlik pastası kesti.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ