Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Taşköprü’de 7’den 70’e birçok kişi Kur-an öğreniyor

Taşköprü’de 7’den 70’e birçok kişi Kur-an öğreniyor
  • 27.01.2015
  • 1.764 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de 7’den 70’e birçok kişi Kur-an öğreniyor

 

Taşköprü’de kurslarda ve camilerde 7’den 70’e çok sayıda vatandaş Kuran-ı Kerim öğrenme aşkıyla kurslara katılıyor.

Taşköprü Müftülüğü’nün başlattığı Kur’an-ı Kerim kurslarına küçük çocukların yanı sıra yaşlılar da katılıyor. Şehit Hüseyin Ateş Camii’nde yapılan kursa katılan yaşlılar, küçük çocuklarla beraber Kur’an-ı Kerim öğreniyor. Kursun en büyüğü Abidin Özsoy, belli bir yaştan sonra Kur’an öğrenmenin zor olduğunu, ancak öğrenmek için elinden gelen gayreti gösterdiğini söylüyor.

Fikret Tosun ise kursa gelmekten büyük mutluluk duyduğunu, ifade ediyor. Kursun en yaşlı üçüncü kişisi olan Mustafa Yıldız ise belli bir yaştan sonra Kur’an öğrenemeyeceğini düşünenlerin yanıldığını söyleyerek akranlarını kursa davet etti.

İlçe Müftüsü Yusuf Uzun’da kursa çocukların yanı sıra Kur’an-ı Kerim okumayı bilmeyen yaşlı vatandaşların da katıldığını ifade ederek, “Yaşlılarımız çok istekliler, şevkle camiye gelip ders alacaklarını söylüyorlar. Hepsinin Kur’an-ı Kerim’i öğrenerek kurstan ayrılacağını düşünüyoruz” dedi. Uzun, ilçede çok sayıda Kur’an Kursu olduğunu söyleyerek “Kur’an okumasını bilmeyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza ve camilerimize bekliyoruz” dedi.

 

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ