Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Taşköprü’de alt yapı hamlesi ile birlikten kuvvet doğuyor

Taşköprü’de alt yapı hamlesi ile birlikten kuvvet doğuyor
  • 27.01.2015
  • 1.231 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de alt yapı hamlesi ile birlikten kuvvet doğuyor

İlçemizde yaklaşık 6000 öğrenci, 1 Yüzme Havuzu, 4 spor salonu, 4 spor kulübü ve tüm okullarımızda da beden eğitimi öğretmenleri ile değişik branşlarda antrenörlerimiz var. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sağlıklı gelecekler sunabilmek için spor çok önemli bir yer tutuyor.

Bu kapsamda ilçemizdeki spor kulüpleri ile okullarımız beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörlerimiz eşliğinde futbol, basketbol, taekwando, yüzme, güreş, voleybol ve badminton branşlarında ciddi anlamda altyapı çalışmalarına yöneldi. Yapılan bu faaliyetlerde Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Taşköprü İlçe Müdürlüğü ve Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğinin yanında tüm bu sportif etkinliklerde Taşköprü Kaymakamımız ve Taşköprü Belediye Başkanımız maddi ve manevi destekleri ile gençliğin ve sporun yanında oluyor.

Yapılan işbirliği ve destek sonucunda tüm spor tesisleri haftanın 7 günü öğrenciler ve sporcularla dolup taşar hale gelirken özellikle 8-12 yaş gruplarının ağırlıkta olduğu bu çalışmaların sürekliliği sağlandığında ileriki yıllar için ciddi başarıların habercisi olarak görülüyor. Bu çalışmalar özelikle okul spor faaliyetlerinde kendini göstermiş olup ilde yapılan müsabakalarda okullarımız il birincilikleri elde ederek verilen emeklerin boşa çıkmadığını göstermiştir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ