Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Kitap okuma yarışmasına 721 başvuru

Kitap okuma yarışmasına 721 başvuru
  • 28.02.2015
  • 1.388 kez okundu

Taşköprü hem okuyor hem yarışıyor

Kitap okuma yarışmasına 721 başvuru

Taşköprü Kaymakamlığı’nın ilçe genelinde lise öğrencileri ile ilçe halkına yönelik olarak düzenlediği “Ödüllü Kitap Okuma Yarışması”na büyük oranda başvuru gerçekleşti.

721 kişinin müracaat ettiği yarışmaya 330 öğrencinin de ismini yazdırdığını söyleyen İlçe Kaymakamı Zafer Coşkun, Bu sayının ilçemiz için önemli bir sayı olduğunu kaydetti.

Kaymakam Coşkun, kitapların ilçe halk kütüphanesinden ve okullardaki kütüphanelerden alınarak okunabileceğini de sözlerine ekledi.

1.’ye 3000 TL, 2.’ye 2000 TL ve 3.’ye 1000 TL ve ilk ona giren yarışmacılara çeşitli hediyelerin verileceği ödüllü kitap okuma yarışmasında lise öğrencileri ile ilçe halkının okuyacağı kitaplar ortak Yarışmada İmam Gazali’nin Kalplerin Keşfi, Sema Maraşlı’nın Mutlu Evlilik Okulu, Şefik Can’ın Mesnevi’den Seçmeler, Tolstoy’un İnsan Ne ile Yaşar ve Yaşar Kandemir’in On Sekiz Bin Âlemin Mustafası isimli 5 kitabın yer aldığı Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’na ilçemiz genelinde liselerde okuyan tüm öğrenciler ile 657’ye tabi olmayan tüm halkımız katılabilecek.

Haber: Mustafa GÜNAYDI

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ