Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Arslan, 8 Mart’ta sarımsak tarlasındaki bayanları da unutmadı

Arslan, 8 Mart’ta sarımsak tarlasındaki bayanları da unutmadı
  • 10.03.2015
  • 1.422 kez okundu
Reklam

Arslan, 8 Mart’ta sarımsak tarlasındaki bayanları da unutmadı

Taşköprü ilçemizde bu yıl 8 Mart Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, sarımsak dikim sezonu olmasını da göz önünde bulunduran Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, sarımsak dikimi yapan bayanları tarla da ziyaret etti.

Akdoğan Tekke köyünde sarımsak dikimi yapan bir grup bayanı ziyaret eden Arslan, yaklaşık 20 kişilik bayan grubun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

Kadınların yeryüzünde yaratılan en kutsal varlık olduğuna değinen Arslan, Taşköprü’de kadınlara yönelik olarak yapılan hizmetlerinden kısaca bahsettikten sonra Taşköprü OSB’de gelinen sevindirici gelişmelerden bahsederek kısa sürede sonra “Sizler çocuklarınızdan ayrı kalmayacaksınız. Çocuklarınız iş için aş için memleketlerinden ayrılmak zorunda kalmayacak. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Arslan, daha sonra sarımsak dikimi yapan bayanlara karanfil ve tatlı takdim etti.

Kendisinin de köylü çocuğunu olduğunu ve geçmişte ailesiyle sarımsak dikimi yaptığını da söyleyen Arslan, bir süre bayanlarla sarımsak dikimi yaptı.

Hiç beklemedikleri bir anda Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ı karşılarında gören sarımsak dikimi yapan bayanlar ise kendisine bu duyarlı ve ince düşüncesinden dolayı teşekkür ederek kadınlar ve Taşköprü halkı için yaptığı çalışmalardan dolayı Arslan’a teşekkür ettiler.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ