Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

Esnafa Vergi Dersi!

Esnafa Vergi Dersi!
  • 13.03.2015
  • 1.027 kez okundu
Reklam

Esnafa Vergi Dersi!

Taşköprü Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından esnaflara vergi usulü ve uygulamaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Taşköprü Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından Esnafların vergi usulü konusunda ceza ile sonuçlanan hataların ortadan kaldırılarak ve daha bilinçli bir mükellef oluşması amacıyla düzenlenen toplantıda Taşköprü Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir, tarafından sunum yapıldı.

Basit usulde vergilendirilen esnafın katıldığı toplantıda Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir, vergi vermenin öneminden bahsederek evrak düzenlenirken esnafların dikkat etmesi gereken hususları anlattı.

Vergi Dairesinin sadece vergi toplayıp ceza kesen bir kurum olmadığını söyleyerek görevimiz gelire göre eşit vergilendirmeyi sağlayarak vergi adaletini de sağlamak diyen Demir, “Her konuda esnafımıza dairemizin kapısı açık elimizden geldiğince yardımcı olmaya her zaman hazırız” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı M. Mehmet Tatlı’da her zaman esnafa yön vererek gerçek vergi adaleti sağlama konusunda desteklerinden ve bizleri kırmayıp bu programa katılarak esnafımızı bilgilendirmesinden dolayı Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir’e teşekkür ederek günün anısına bir tablo hediye etti.

Daha sonra Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından katılanlara pilav, tatlı ve ayran ikram edilerek program sona erdi.

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ