Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Kursiyerlere sertifikalarını Biçer verdi

Kursiyerlere sertifikalarını Biçer verdi
  • 05.04.2015
  • 1.783 kez okundu
Reklam

KOSGEB Başkanı Biçer Taşköprü’de

KOSGEB Başkanı Recep Biçer: “Lütfen isteyin”

Geçtiğimiz aylarda Milli Piyango Genel Müdürlüğü görevinden KOSGEB Başkanlığı’na atanan Recep Biçer, bir dizi program için babaocağı Taşköprü’ye geldi.

İlk olarak Taşköprü Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Biçer, Taşköprü Kaymakamlığı’na vekalet eden Hanönü Kaymakamı Barış Mustanİşler’i ziyaret etti.

Bir süre İşler ile sohbet eden Biçer, daha sonra Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ı makamında ziyaret etti.

Arslan ile bir süre sohbet eden Biçer, daha sonra Taşköprü Belediyesi şeref defterini imzaladı. Akabinde ise Arslan, KOSGEB Başkanı Biçer’e ahşap oyma sanatı ile yapılmış tablo hediye etti.

-“Biçer’le, Her zaman gurur duyuyoruz” 

Programın açılış konuşmasını yapan Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Balcıoğlu, programa katılımından dolayı Recep Biçer’e teşekkür ederken, ilçemizin kalkınması için projelere ihtiyaç olduğunu söyledi ve hemşehrimiz Recep Biçer’le “Her zaman gurur duyuyoruz.  Yaptığı başarılı çalışmalar bizleri her zaman gururlandırıyor” dedi.

Programda bir konuşma yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da Küçük Orta ölçekli işletmelerin günümüzde önemini belirterek Taşköprülüler olarak KOSGEB başta olmak üzere diğer kurumlara projelerimizi vermemiz gerektiğini ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in böyle önemli bir göreve gelmesinden gurur duyduklarını ifade etti.

KOSGEP Başkanı Recep Biçer ise “Kobilerin öneminden bahsederek Cari açığa maalesef büyük şirketler sebep. KOBİ’leri biraz daha canlandırırsak ülkemizin cari açığını kapanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelere çok büyük görevler düşüyor” dedi.

-“Bir işi başarmanın temelinde başlamak vardır”

Biçer konuşmasında, “Girişimci adaylarımızı tebrik ediyorum. Bir işi başarmanın temelinde başlamak vardır. Siz başlamışsınız. İnşallah bundan sonra hepinizin kafasında bir işletme açmak var. Bu işin iki boyutu var. Biri maddi boyutu, inşallah işletmeyi açarsınız hayırlı bereketli kazanç sağlarsınız, kendinizi geçindirirsiniz. Bir de manevi boyutu var. Siz işletme açıp yanınızda bir istihdam sağladığınızda veren el oluyorsunuz, yanınızda çalışanlar size dua ediyor bu da işin manevi boyutu” şeklinde konuştu.

-Lütfen isteyin!

İş adamlarımızdan beklentilerimiz de KOSGEB’den başka destek verenler var. Teşvik veriyorlar destek veriyorlar, o kurumları da araştırıp faydalanmaları lazım diyen Biçer şöyle devam etti: “Bizim hemşerilerimiz ne yapıyor? Maalesef kredi ve destek kullanımında bizim hemşerilerimiz zayıf kalıyor. İstemiyor istemeyi bilmiyorlar. Bizim yörenin insanları genellikle ağa çocuğu istemeyi bilmiyor. Ama istemeyi bilmeli. Memleketi ülkeyi kalkındırmak için istemek lazım. Sonuçta dağıtılan para sizin vergileriniz ülkemizin paraları biz bu paraları kendi cebimizden vermiyoruz. Bunları kullanın lütfen isteyin bizim arkadaşlarımız bu konuda sizlere yardımcı olmaktan destek sağlamaktan memnuniyet duyacaklar projelerinizi hazırlayıp gelin. Bir hemşeriniz olarak kurum olarak yanınızdayız. Kapımız her zaman hepinize açık.”

Daha sonra ise girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan 28 kursiyere sertifika belgeleri verildi.

-Katılanlar

Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Taşköprü Kaymakam Vekili M. Barış İşler, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Tuncay Özbek, İlçe Emniyet Müdürü Dr. Mehmet Sarı, KOSGEB Kastamonu İl Müdürü Nevzat Erol, AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, CHP İlçe Başkanı Ahmet Kesim, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Balcıoğlu, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı M. Mehmet Tatlı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kursiyerler katıldı.

TSO’daki törenin ardından ise Biçer, beraberindekilerle KOSGEB’ten hibe alan firmalardan Ekol Kontraplak Fabrikası’nı, Şenol Oto Bakım ve Safran Garden firmalarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Biçer daha sonra Taşköprü’den ayrıldı.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ