Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Uluslararası Festivaller Birliği, Taşköprü’de toplandı

Uluslararası Festivaller Birliği, Taşköprü’de toplandı
  • 12.04.2015
  • 1.587 kez okundu

Uluslararası Festivaller Birliği, Taşköprü’de toplandı

Uluslararası Festivaller Birliği, 2015 yılı 1. dönem toplantısını Taşköprü ilçemizde yaptı.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Taşköprü Belediyemiz ev sahipliğinde gerçekleşen 2015 yılı ilk toplantısının açılış konuşmasını ise Uluslararası Festivaller birliği Başkan Yardımcısı Ömer Cinel yaptı.

2015 yılı 1. Toplantısında kendilerine ev sahipliği yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a teşekkür eden Cinel, festival mevsimin yaklaşmasıyla birlik olarak yoğun bir döneme girdiklerini ve ülkemizdeki festivallerin istenilen düzeyde olması için ellerinden gelen çalışmayı bundan sonrada sürdüreceklerini kaydetti.

Daha sonra konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da Uluslararası Festivaller Birliği’nin 2015 yılı 1. toplantısının ilçelerinde gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

“Festivaller, bulunduğu il ve ilçelerin kültürel ve sosyal yapılarının gelişimine büyük katkı sağlayan aynı zamanda bulunduğu coğrafyada gurbetteki ile sıladakini buluşturan zenginliklerdir” diyen Arslan, “Her yıl birliğimiz ve CIOFF Türkiye Temsilciliği’nin de katkıları ile en az 6 yabancı halk oyunu grubunu festivalimizde sahne aldırmaktayız. Bunun yanında çeşitli yarışmalar, paneller, at yarışları, konserler ve çeşitli etkinliklerle festivalimizi süslemekteyiz. Ayrıca son yıllarda festivalimiz bünyesinde ilçemizin tarım bölgesi olması nedeni ile Pomepiopolis Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Ormancılık Fuarı’nı da dahil ettik ve bu Tarım Fuarı’ndan da oldukça olumlu dönüşler almaktayız. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle eğlence kısmını iptal ettiğimiz Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivalimizin 29.’sunu bu yıl 13-16 Ağustos tarihlerinde görkemli bir şekilde kutlamaya hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra ise karşılıklı hediye takdiminin ardından toplantıya geçildi.

Toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından önümüzdeki toplantıya kadar yapılacak konular ve görev dağılımı gerçekleşti.

Daha sonra ise ülkemizin çeşitli yerlerinden Taşköprü’ye gelen misafirler, ilçenin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ