Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Yeraltı Otoparkı Projesi start aldı

Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Yeraltı Otoparkı Projesi start aldı
  • 26.06.2015
  • 1.851 kez okundu

Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Yeraltı Otoparkı Projesi start aldı

Taşköprü Belediyesi tarafından Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’na Bölge Alt Yapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında sunulan “Cumhuriyet Meydanı ve Park Düzenlemesinin Tarihi Mekânlarla Birleştirilmesi ve Cumhuriyet Meydanı Yeraltı Kapalı Otopark Yapımı” başlıklı proje start aldı.

Geçtiğimiz hafta Taşköprü Belediyesi ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalanmasının ardından çalışmalara hızlı bir şekilde start verildi.

Yaklaşık 1 milyon 700 bin TL’ye ihaleyi alan yüklenici firmanın 150 gün içerisinde projeyi teslim etmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü’nün geleceğinde kalıcı eserlerden biri olarak bu projeye start verildiğini ve ilçede gelecekte daha da büyük sorun halline gelecek olan otopark sorununun 80 araçlık yeraltı otoparkıyla büyük ölçüde giderileceğini kaydetti.

Otoparkın yanı sıra bu hizmette ilçenin merkezi konumundaki Cumhuriyet Meydanı’nın ilçede yaşayan hemşerilerimiz ve gelen misafirlerimiz için daha da yaşanılır ve düzenli bir hale geleceğini belirterek ilçenin vitrini haline gelecek olan projenin Taşköprü halkına hayırlı olmasını dileyerek tüm vatandaşlardan da çevreye geçici süreliğine de olsa verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

Arslan ayrıca bu proje ile Cumhuriyet Meydanı ve Merkez Parkı alanında yapılacak düzenlemelerle ilçelerinin “Meydan-Park ve Tarihi Mekânlar” üçgeninde örnek bir sosyal yaşam merkezine kavuşacağını dile getirdi.

-PROJENİN KAPSAMI-

Proje kapsamında; ilçenin otopark ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yeraltı otoparkı, Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Büstü düzenlemesi, Merkez Parkı düzenlemesi gibi çalışmalar yapılarak bu alanların Tarihi Çarşı Merkezi ve Tarihi Taş Camii ile de bütünleşerek ilçenin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ