Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmalar tam gaz!

Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmalar tam gaz!
  • 07.07.2015
  • 1.431 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmalar tam gaz!

Taşköprü Belediyesi’nin KUZKA’ya sunduğu ve yüzde 60 hibe olarak yapımına başlanılan “Cumhuriyet Meydanı ve Park Düzenlemesinin Tarihi Mekânlarla Birleştirilmesi ve Cumhuriyet Meydanı Yeraltı Kapalı Otopark Yapımı” başlıklı proje hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta start aldıktan sonra ummalı bir çalışma ile hafriyat çalışması bitme noktasına gelen Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 1 milyon 700 bin TL’ye ihaleyi alan yüklenici firmanın 150 gün içerisinde projeyi teslim etmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü’nün geleceğinde kalıcı eserlerden biri olarak bu projeye start verildiğini ve ilçede gelecekte daha da büyük sorun halline gelecek olan otopark sorununun 80 araçlık yeraltı otoparkıyla büyük ölçüde giderileceğini kaydetti.

Otoparkın yanı sıra bu hizmette ilçenin merkezi konumundaki Cumhuriyet Meydanı’nın ilçede yaşayan hemşerilerimiz ve gelen misafirlerimiz için daha da yaşanılır ve düzenli bir hale geleceğini belirterek ilçenin vitrini haline gelecek olan projenin Taşköprü halkına hayırlı olmasını dileyerek tüm vatandaşlardan da çevreye geçici süreliğine de olsa verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

-PROJENİN KAPSAMI-

Proje kapsamında; ilçenin otopark ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yeraltı otoparkı, Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Büstü düzenlemesi, Merkez Parkı düzenlemesi gibi çalışmalar yapılarak bu alanların Tarihi Çarşı Merkezi ve Tarihi Taş Camii ile de bütünleşerek ilçenin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ