Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Taşköprü’de gergedan böceği bulundu

Taşköprü’de gergedan böceği bulundu
  • 20.07.2015
  • 2.082 kez okundu

Taşköprü’de gergedan böceği bulundu

Taşköprü ilçemiz Ethem Mahallesi’nde iftar sonrası ailesiyle yürüyüşe çıkan vatandaş çeşme kenarında dünyanın en güçlü böceği olarak bilinen gergedan böceğini buldu.

Gergedana benzemesi sonucu son günlerde ki TV’lerdeki haberlerden de böceğin 100 bin dolar değerinde ki gergedan böceği olduğunun farkına vardıklarını söyleyen İsmail Ünver (41) geçtiğimiz günlerde iftar sonrası eşi ve çocuğuyla yürüyüşe çıktığında evinin yakında bulunan çeşmenin yanından geçerken eşinin böcek gördüğünü ve dikkatlerini çektiğini bu böceğin son günlerde adı sıkça duyulan gergedan böceği olduğunu fark ettiklerini kaydetti.

“Böceği peçetenin içine alıp yürüyüşe devam ettiklerini söyleyen Ünver, dönüş sırasında aynı yerde 2 tane daha gördük. 1 tanesini daha aldık fakat diğeri yavaşta olsa uçtu, gitti” dedi.

Ellerindeki 2 gergedan böceğini evlerine getirdiklerini söyleyen Ünver, “Daha sonra internetten kısa bir araştırmayla çürük meyveyle beslediğini duyunca kaldıkları kaba çürümüş meyve koyduk ve yiyorlar” şeklinde konuştu.

Böcekleri muhafaza etmeye çalıştıklarını kaydeden Ünver, ilgili yetkililerden talep gelmesi durumunda böcekleri teslim edeceklerini sözlerini ekledi.

 

-En pahalı oyuncak-

Ünver’in 5 yaşındaki oğlu Efe ise böceklere alıştığını ve onlarla oynadığını söyleyerek böceklere Efe ve Yaren adını verdiğini söyledi.

 

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ