Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Çıraklıktan patronluğa!

Çıraklıktan patronluğa!
  • 27.07.2015
  • 2.073 kez okundu
Reklam

Genç işadamı Âdem Acar, girişimciliğiyle dikkat çekiyor…

Çıraklıktan patronluğa!

Taşköprü ilçemizde 2006 yılından bu tarafa lokantacılık sektöründe hizmet veren Damak Et Lokantası ve Yemek Üretim Tesisi Sahibi Âdem Acar, yakın zamanda yaptığı girişimcilik hamleleriyle ilçe halkına yönelik hizmet ve kalitesini arttırmaya devam ediyor.

Taşköprü Postası Gazetesi olarak bizde yaklaşık 10 yıldır ilçemizde hizmet veren ve kısa sürede alanında öncü pozisyona gelip, şuanda yaklaşık 60 kişi istihdam eden, 2013 yılında Sarımsak Festivali ağalığını kaznan, 2014 yılında doğduğu köye muhtar olan ve geçtiğimiz hafta da Belediye tarafından yapılan ihalede Elmalı Bahçe Aile Çay Bahçesi’nin ve Eski İtfaiye alanında yapılan Antik Kafe ve Restorant’ın ihalesini alan genç işadamı girişimci Âdem Acar ile dünden bugüne çalışmalarını ve geleceğe dönük projelerini konuştuk…

-Âdem Acar kimdir? Sizi tanıyabilir miyiz?

1981 yılında Taşköprü’ye bağlı Kırha köyünde doğdum. Ormandan memur emeklisi olan Tarık Acar ve Fadime Acar çiftinin iki çocuğundan birisiyim.

İlkokulu Çiftlik Dağbelören köyünde, ortaokulu Belediye Ortaokulu’nda, liseyi ise Taşköprü Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirdim.
Lise den sonra Kastamonu ve İstanbul’da çeşitli restoranlarda aşçılık çıraklığı ve ustalığı yaptıktan sonra 2006 yılında Taşköprü’de ilk işyerimi yani Damak Et Lokantası’nı Pulcular Mahallesi Pulcular Sokak’ta açtım.

Daha sonra 2009 yılında Atatürk Caddesi’nde Balcıoğlu Otel altında bulunan ilçemizin köklü lokantalarından Şölen Et Lokantası’nı devralıp, tadilat yaptıktan sonra Damak Et Lokantası’nın 2. şubesini buraya açtık. Bir süre iki şube ile devam ettikten sonra Pulcular Sokak’taki işyerimizi kapatıp tüm yoğunluğumuzu Atatürk Caddesi’ndeki şubemize verdik.

2013 yılında ise Atatürk Caddesi’nde bulunan işyerimizin yanında bulunan dükkânı da devralıp, Damak Çiğ Köfte’yi halkımızın hizmetine sunduk.

ISO 9001 belgesi aldık ve yine 2013 yılında Yemek Üretim Tesisimizi bünyemize kattık.

Halkımızın teveccühüyle yaklaşık 10 yıldır halkımıza gerek işyerimizde, gerekse, düğün, nişan ve toplu yemek organizasyonlarında en iyi hizmeti vermeyi düstur edindik.

Bu doğrultuda Elmalı Bahçe Aile Çay Bahçesi ve eski itfaiye alanında hizmete açılacak olan Antik Kafe Restoran’ın ihalelerini alarak buraları halkımızın misafirleriyle gelip gönül rahatlığıyla vakit geçirip, yemek yiyebilecekleri ve yol güzergâhını kullanan misafirlerin yeniden uğrama gereği duyup her noktasında fotoğraf çektirebilecekleri bir tesis haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca 2014 mahalli seçimlerinde doğduğum yer olan Kırha Köyü’ne muhtar olarak seçildim.

-Firma olarak kalite hizmet anlayışınız nedir?

Firma olarak ana ilkemiz müşterilerimize sunulan kaliteyi vazgeçilmez bir kültürel değer olarak kabul etmek ve müşterilerimize sağlıklı, lezzetli ürünler sunmak ve böylece sektörde lider olmak.

Müşterilerimize layık oldukları, kalite, koşul ve kriterlerde uygun hizmetler vererek koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamayı ve tedarikçilerin kalite düzeyinin kontrolünü elde tutarak kaliteli hizmet veren firmalarla çalışmayı ilke edinmekteyiz.

Ayrıca kuruluşumuz çalışan personelin kişisel gelişimini, sağlık ve güvenliğini ürün kalitemizin gelişimi olarak algılayıp, çalışanlarımızın iş becerisini, verimliliğini, bilgisini, yeteneğini, ekip ruhuna inancını ve bilincini arttırıcı eğitimleri düzenleyip uygulamaktayız.

-Bu yıl Ramazan ayındaki iftar çalışması bir ilk oldu ve organizasyonu siz gerçekleştirdiniz? Bu organizasyonu değerlendirirmisiniz?

Taşköprü ilçemizde belediyemiz koordinesinde STK’lar, muhtarlıklar ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla bu yıl bir ilk olarak düzenlenmesinden dolayı mahalle iftarları bizim içinde önem arz ediyordu. Firma olarak mübarek Ramazan ayının maneviyatını tüm ilçe halkıyla gerek iftarlar aracılığıyla birlikte yaşamak, gerekse ilk olan bu organizasyonda halkımızın sıcak ve kaliteli bir hizmetten faydalanabilmesi amacıyla kar gözetmeden bu organizasyonu almayı görev edindik. Ve halkımızla 14 mahallemizde iftarlarda bir arada olduk ve en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Sonrasında halkımızdan aldığımız takdir ise bizim için hiçbir şeye değişilmezdi.

-Son bir haftada alanınızla ilgili iki ayrı iş yerinin ihalesini aldınız? Buralarda ne tür hizmet amaçlıyorsunuz?

Ramazan ayındaki mahalle iftarları bizim hizmet anlayışımızı ve aşkımızı daha da kamçıladı. Halkımızın firmamıza gösterdiği takdir geleceğe dönükte hedeflerimiz olması açısından bize ışık tuttu.

Bu doğrultuda belediyemizin geçtiğimiz günlerde ihaleye çıktığı Elmalı Bahçe Aile Çay Bahçesi’ni ve eski itfaiye alanında yapılan Antik Kafe Restoran’ı alarak burada ilçenin tarihine, kültürüne ve doğasına yakışan örnek bir tesisi hayata geçirmeyi hedeflediklerini ve tüm Taşköprülülerin aileleriyle birlikte gönül rahatlığıyla gelip yemek yiyip, çayını içip dinlenebilecekleri bir tesisi ilçeye kazandıracağız.

Tesislerimiz de kesinlikle alkol olmayıp, gerek düğün, sünnet, nişan organizasyonu, gerekse toplu yemek organizasyonlarında ilçemizin vazgeçilmez lezzeti olan kuyu kebabı ve etli ekmeği başta olmak üzere birçok yöresel ürünü burada halkımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca yöresel ürün satış reyonları, mescit, bebek odası vs. içinde olan örnek ve güzel bir tesisi ilçemize kazandırmak istiyoruz.

Kısa sürede Elmalı Bahçe Aile Çay Bahçesi’ni hizmete açacağız. Fakat 2016 yılında yapacağımız düzenleme ile Elmalı Bahçe bölgede ve Türkiye’de örnek bir konumda olacak. Antik Kafe Restorantı ise kısa sürede ilçemize yakışır ve modern bir şekilde hizmete açacağız.

Amacımız Taşköprü’de kendi alanımızda olan eksikliği görerek tüm hemşerilerimizin gönül rahatlığıyla hem gelip hemde misafirlerini getirebilecekleri bir tesisi ilçeye kazandırıp, hemşerilerimizin misafirlerini yada eşleriyle yemek için Kastamonu’ya gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmayı da amaçlıyoruz.

-Bundan sonraki hedefiniz nedir?

Pompeiopolis antik kenti başta olmak üzere turizm ve ağırlama sektörlerinde turistlerin gönül rahatlığıyla hem konaklayıp hemde yemeklerini yiyebilecekleri bir oteli ilçemize kazandırmak ve turizm destinasyonlarinda ilçemizin hak ettiği yere gelmesine katkı sağlamak planlarımız arasında.

Röportaj: Mustafa GÜNAYDI (Taşköprü Postası Gazetesi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ