Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Gökırmak’ta kano heyecanı

Gökırmak’ta kano heyecanı
  • 28.07.2015
  • 1.707 kez okundu

Gökırmak’ta kano heyecanı

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, ilçeye hayat veren ve Kızılırmak’ın en büyük kolu olan Gökırmak’ta kano yapılabilmesi için çalışma başlattı.

Kaymakam Coşkun bu doğrultuda Düzce’ye bağlı Cumayeri ilçesinden Rafting Tesisi İşletmecisi Şaban Yıldırım ile Rafting Düzce İl Temsilcisi Şeref Ali Karanfil’i Taşköprü’ye davet etti.

Gökırmak’ta parkur belirlemek üzere inceleme yapan Karanfil ve Yıldırım, Alamakayış köyünden başladıkları 6 km’lik parkuru 1 saatte ilçe merkezinde tarihi köprüyü geçip sahil parkında raftingin keşif botu olan kano ile tamamladılar.

Karanfil ve Yıldırım’a Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun ile Taşköprü Belediyesi Basın Danışmanı ve Anadolu Ajansı Taşköprü Muhabiri Mehmet Tuğcu’da eşlik etti.

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, Gökırmak’ın Kızılırmak en büyük kolu olması dolayısıyla iyi bir akıma sahip olduğunu ve bu nedenle Gökırmak’ın tarıma katkı sağladığı gibi turizm alanına da katma değer sağlaması için ilçede kano ve rafting yapılmasının önünü açarak ilçemizde su sporlarının yapılmasının önünü açmak istediklerini kaydetti.

Düzce-Cumayeri’ne 30 bin yerli ve yabancı turistin her yıl rafting için ziyarete geldiğinin altını çizen Kaymakam Coşkun, bu projenin hem ekonomik hem de sosyal yönünün olduğunu Cumayeri ilçesinin gelişimine bu sporun oldukça katkı sağladığını ve her bot için bir rehberin istihdam edildiğini söyledi.

Coşkun, “Gökırmak’ın eğiminin ve yaz olmasına akımının güzel olması gelen ekip tarafından oldukça beğenildi. Bu nedenle önümüzdeki günlerde Rafting Federasyonu’na Taşköprü’ye gelip Gökırmak’ta keşif yapmaları için resmi yazı yazacağız. Hedefimiz bu su sporları sayesinde ilçemize hem turizm açısından katkı sağlamak hemde istihdam açısından katkı sağlamak” dedi.

Coşkun son olarak “Rafting ve kano turizmini ilçede canlandırdıktan sonra bu alanlarda Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarını ilçemizde yapmak gayesindeyiz” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ