Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

“Partimizin teröre bakışı geçmişte nasılsa bugünde aynıdır”

“Partimizin teröre bakışı geçmişte nasılsa bugünde aynıdır”
  • 05.08.2015
  • 932 kez okundu
Reklam

MHP İlçe Başkanı İsmail Berber:

“Partimizin teröre bakışı geçmişte nasılsa bugünde aynıdır” 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber, son günlerdeki terör olayları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Berber açıklamasında, “Ülkemizde son günlerde meydana gelen terör olayları, vermiş olduğumuz şehitlerimiz bizleri ve aziz milletimizi çok üzmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak teröre ve terörist eylemlere tavrımız, duruşumuz geçmişte nasılsa bugünde aynıdır. İktidar partisi ve yetkilileri 13 yıldır geçmişte terörle mücadele edilirken, bunlar müzakere politikasını denemişler, isim değişiklikleri Oslo, İmralı, Dolmabahçe diplomasileriyle başarı naraları atmışlardır. Genel başkanımız bu yapılanların neticesinde ülkemizin çözüldüğü, asker ve polisimizin görev yapamaz hale geldiği, teröristin güç kazanma politikası izlediğini defalarca söylemiştir. İşte bu bağlamda gelinen nokta ise tespitlerin bir kez daha doğruluğunu göstermiştir. Terörist silah bırakmamış, teslim olmamış, dağdan inmeler ve ülkemizi terk etmeler sadece lafta kalmıştır. Son 3-4 yıldır iktidar yetkilileri sadece seyirci olmaktan başka bir iş yapmamışlardır. 7 Haziran genel seçimleri öncesi yapmış olduğumuz basın açıklamalarında Doğu ve Güneydoğuda iktidarın oraları teröriste teslim ettiğini, devletin polisinin jandarmasının görevden el çektirildiğini, terör uzmanlarının cezalandırıldığını hep söyledik ve basın yoluyla açıkladık. O günlerde bizlere süreç veya açılım adı altında yürütülen müzakerelere karşı olduğumuz için tenkitvari söz söyleyenler ise bugün bizim söylediklerimizi bizlerden fazla söyler olmaları ise çok manidardır. Aziz milletimiz Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu olarak diyoruz ki; Tarihte biz bu oyunları çok gördük. Dış düşmanlar kadar bu vatanın bağrında da iç düşmanlar elbette yetişmiştir ama bilinmelidir ki bu aziz millet Çanakkale’de doğulu batılı sırt sırta çarpışmış, bu vatanı düşmana teslim etmemişlerdir. Cennet vatanımızı bölmek isteyenler iyi bilsinler ki; bu aziz millet bu oyunları çok gördü, figüranlık yapanlarda sadece yaptıkları hainlikle kaldılar. Et tırnak misali yaşayan milletimiz al bayrak altında, ezan sesi dinleyerek vatanın birlik beraberliğinden asla ve asla taviz vermeyecektir. Millet olarak sağduyuyu elden bırakmadan, provakatif olaylara alet olmadan tüm insanları sağduyuya ve sakin olmaya, bu vatanın evlatları olan polis ve askerimize dua etmelerini rica ediyorum.

Yapılan hava operasyonlarını desteklediğimizi, terörün kökü kazınıncaya kadar devam etmesini beklediğimizi kamuoyuyla paylaşırız.

Bu vesileyle geçmişten bugüne bütün şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine ve yakınlarına sabırlar dileriz.”

 

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ