Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Taşköprü’de 65 çocuk erkekliğe adım attı

Taşköprü’de 65 çocuk erkekliğe adım attı
  • 16.08.2015
  • 1.323 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de 65 çocuk erkekliğe adım attı

 

Taşköprü Belediyesi tarafından 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.’su düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nin etkinlikleri bünyesinde Toplu Sünnet Şöleni tertip edildi. Şölende 65 çocuk erkekliğe ilk adımlarını attı.

Okunan dualar ve ilahiler ile başlayan program da konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, yaptığı konuşmada toplu sünnet programlarının artık festival bünyesinde geleneksel hale geldiğini söyleyerek sosyal belediyeciliğin gereği olarak çocuklarımızı sünnet ettirdik bizlere destek olan başta devlet Hastanemiz Başhekimi, Doktorları, Müdür ve çalışanları olmak üzere kamu kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum dedi.
Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’da, sünnet etkinliklerinin hem dini, hem de geleneksel olarak toplumdaki önemine değindi.
Coşkun, sosyal devlet olmanın gerektirdiği ölçüde vatandaşların ihtiyaç duyduğu yollar, köprüler ve okullar kadar bu tür ihtiyaçlarının da karşılanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şeyh Hüsamettin Tekke Camii Bahçesi’nde düzenlenen sünnet programına, Kaymakam Zafer Coşkun, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü Devlet Hastanesi Başhekimi H. Hüseyin Bıyıklı, İlçe Müftüsü Yusuf Uzun, Hastane Müdürü Bilal Başaran, daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şölenlerde belediye tarafından sünnet kıyafetleri dağıtılan çocuklar çeşitli animasyonlar ve palyaçolar eşliğinde eğlendi.

Sünnet program katılımcılara sunulan ikram ve sünnet olan çocuklara verilen hediyelerin verilmesi ve Belediye tarafından çeyrek altınların dağıtılmasının ardından sona erdi.

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ