Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Taşköprü’de İlköğretim Haftası doyasıya kutlandı

Taşköprü’de İlköğretim Haftası doyasıya kutlandı
  • 02.10.2015
  • 1.327 kez okundu

Taşköprü’de İlköğretim Haftası doyasıya kutlandı

 

Taşköprü ilçemizde İlköğretim Haftası Muzafferettin Gazi İlkokulu’nun hazırladığı programla kutlandı. Okul bahçesinde düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Ardından programın açılış konuşmasını Muzafferettin Gazi İlkokulu Müdürü Cahit Akgün yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Çolak ise “Milli eğitim  olarak öncelikli hedefimiz temel insani değerleri özümsemiş, karakterli, dürüst, çalışkan insan yetiştirmenin yanında, nitelikli bireyler yetiştirmektir. Çünkü onların başarısı bizim başarımız, aynı zamanda ülkemizin ve milletimizin başarısıdır. Değerli velilerim; Bu yolda sizlere de büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Her koşulda gözümüzün nuru çocuklarımızın yanında olduğumuzu hissettirmeli, onlarla gurur duymalı ve onlara güven vermeliyiz. Emin olunuz!! Canınızdan çok sevdiğiniz yavrularınız bizlere emanettir. Yüreğimizdeki sevgiyle, zihnimizdeki bilgiyle onlara bu yolda ışık tutacağız. Bu anlayış ve kararlılıkla başarının asıl sahipleri eli öpülesi öğretmenlerimize; onların en büyük destekçileri olan okul yöneticilerimize zor ama kutsal görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun ise eğitim bir millet meselesidir. Eğitim anne karnında başlar ve çocuğun kişiliği yine anne karnında şekillenmeye başlamaktadır. Velilerimiz öğretmenlerimizle okulumuzla ilişki içinde olmalılar. Gelecek yine Türkiye’nin olacak. Dünyaya yön veren yöneten Türkiye Cumhuriyeti olacak. Buna yön verende kıymetli öğretmenlerimiz olacak” dedi.

Geçen yıl başlattıkları ‘Değerler Eğitimi’ projesine bu yıl daha da ağırlık vereceklerinin altını çizen Coşkun, yeni eğitim öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyor, öğrenci, öğretmen ve velilerimiz ile tüm milli eğitim çalışanlarımızın yeni eğitim öğretim yılını tebrik ediyorum” dedi.

Program öğrencilerin okuduğu şiirler ve gösterilerin ardından Halk Oyunu ekibinin sahne alması ile devam etti.

İlköğretim Haftası kutlamaları 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıfa başlayan öğrencilere çiçek takdimi ile sona erdi.

Programa Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İlçe Garnizon Komutanı İbrahim Coşkun, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve veliler katıldı.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ