Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

İşbank Taşköprü Şubesi’nden ortaokullara satranç desteği

İşbank Taşköprü Şubesi’nden ortaokullara satranç desteği
  • 16.10.2015
  • 878 kez okundu
Reklam

İşbank Taşköprü Şubesi’nden ortaokullara satranç desteği

Türkiye İş Bankası Taşköprü Şubesi tarafından ilçe merkezinde bulunan ortaokullara satranç takımı hediye edildi.

Taşköprü YBO’da düzenlenen programa ise Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Serkan Fırat ve Ömer Gül’de katıldı.

İş Bankası Taşköprü Şube Müdürü Ferudun Gürkan yaptığı açıklamada, “Bankamızın satranç sporunu desteklemesinde satrancın, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimine önemli katkılar yapan, gençleri zarar verici alışkanlıklardan koruyan bir eğitsel araç olmasının büyük payı bulunuyor. Bu anlamda İş Bankası satranç sporuna ilişkin projesini kapsamlı bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendiriyor” dedi.

Öğrencilerin ve bu spora gönül veren öğretmenlerimizin yüzlerindeki sevinci görmenin kendileri için yeterli olduğunu kaydeden Gürkan, bu kapsamda ilçede bulunan ortaokullara 10’ar adet satranç takımının yanı sıra 1 adet satranç panosu ve satranç öğretici kitap seti hediye ettiklerini ifade etti.

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’da, satrancın eğitici spor dallarının başında geldiğini ve özellikle öğrencilerin küçük yaştan itibaren öğrenerek gelişimlerine katkı sağlayan bu spor dalına yönlenmelerinin gelecek nesil açısından umut verici olduğunu belirterek bu sporun okullarda yaygınlaşmasına katkı sağlayan Türkiye İş Bankası Taşköprü Şubesi’ne teşekkür etti.

Haber: Gökhan TEKECİ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ