Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

“Otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulmasını talep edeceğiz”

“Otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulmasını talep edeceğiz”
  • 26.10.2015
  • 1.367 kez okundu
Reklam

AK Parti Milletvekili adayı Demir:

“Otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulmasını talep edeceğiz”

AK Parti Kastamonu Milletvekili adayı Murat Demir, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Taşköprü ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak sanayi esnafını ziyaret eden Demir, daha sonra ilçe merkezinde ise vatandaşlar ve esnafı ziyaret edip sorun ve isteklerini dinledi. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin Kastamonu’dan 3-0 gitmesi ve AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi için destek isteyen AK Parti Milletvekili adayı Demir açıklamalarda bulundu.

Devletimizin ürettiği yerli otomobili geçtiğimiz hafta kamuoyuna tanıttığına değinen Demir, “AK Parti olarak 1 Kasım’da Kastamonu’dan 3-0 ile Ankara’ya gittiğimizde Başbakanımızdan otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulmasını talep edeceğiz” dedi.

-İnebolu Limanı ucuz fiyata verilmek istenmediğinden iptal edildi-

Demir açıklamasında ülkemizin istikrarı için partimizin tek başına iktidara gelmesi önemli. Kastamonu içinde 3 milletvekili ile AK Parti’nin ilimizi temsil etmesi çok önemli. 3 tane milletvekili iktidar partisinden çıktığında gerek Taşköprü için gerekse tüm ilçelerimizle birlikte Kastamonu için çok işimiz var. Tüm ilçelerimizin birçok potansiyeli var. Sanayici olduğum için Kastamonu’nun öncelikli bir şekilde sanayi ile tanışması gerekiyor. Organize sanayileri hızlı bir şekilde geliştirmemiz gerekiyor. OSB’leri İnebolu limanı ile entegre etmemiz gerekiyor. İnebolu ihalesinin bir iptali söz konusu. Fakat mevcut Özelleştirme İdaresi’nin fiyatlarına ulaşılamadığından dolayı özelleştirme idaresi ucuz fiyata vermek istemedi” dedi.

Taşköprü OSB’nin iyi bir düzeyde hızla açılma yolunda ilerlediğine değinen Demir, “Taşköprü OSB’nin bir an önce hayata geçirilmesi ilçe için büyük öneme sahip. Taşköprü büyük potansiyel sahibi bir ilçe. Kastamonu’ya bile çok sayıda her gün çalışmaya giden eleman mevcut. Ayrıca düzenli bir ilçe. Birileri Kastamonu sanayi ile kalkınamaz derken tam tersini söylemek gerekiyor. Taşköprü kalkınacaksa, Kastamonu kalkınacaksa bu bölge kalkınacaksa sanayi getirmemiz lazım. Bu bölgeye bir şekilde sanayiyi entegre etmemiz lazım. Şuanda 2 tane ahşap işiyle uğraşan firma Kastamonu OSB’ye gelmek için hazır. Onların önünü açmak lazım. Bundan önce onların önüne düşen olmamış. Sanayici bir yere gelip yatırım yapmak istiyorsa o sanayiciyi el üstünde tutmamız lazım. Kanunlar çerçevesinde tüm engelleri kaldırmamız lazım. Sanayici bu bölgeye gelmezse Taşköprü de Kastamonu da bu şekilde kalır” şeklinde konuştu.

Sanayi getirmek bizim elimizde diyen Demir şöyle devam etti: “Türkiye yerli otomobil üretmek için test sürüşlerine başladı. Türkiye’ye bir otomobil fabrikası kurulacak. AK Parti Kastamonu’dan 3-0 çıkarsa, Başbakanımızdan bizzat gidip fabrikanın Kastamonu’da yapılmasını isteyeceğiz. Kurtuluş Savaşı’nda Kastamonu’nun yaptıkları ortada. Eğer biz 1 Kasım’da Kastamonu’dan 3-0 gibi bir hediye verirsek rahatlıkla biz bu fabrikayı Kastamonu’ya istiyoruz. Hiç olmazsa bir bölümünü Kastamonu’ya istiyoruz diyebiliriz.”

-Pompeiopolis ile turizmde patlama yaratırız-

Turizm anlamında ise uluslararası tanıtımı çok iyi yapmamız gerekiyor diyen Demir, “Pompeiopolis gibi büyük öneme sahip bir antik kente Japonları, Çinleri getirdiğimiz de turizmde patlama yaratırız. 3-0 alırsak Kastamonu’da yapılacak çok işimiz var. İnsanlarımız bu sefer siyasi görüşe önem vermemeli. Kastamonu’nun gelişimine oy vermeli, istikrara oy vermeli” dedi.

Demir son olarak şunları kaydetti: “Taşköprü OSB’nin hayata geçmesi için çok iyi tanıtımlar yapmamız gerekiyor. OSB’yi açtık sadece OSB var dememiz lazım. Bu OSB’nin tanıtımını İstanbul’da işadamlarına defalarca yapacağız. Milletvekillerimizi alıp işadamlarımızı Taşköprü OSB’ye ve ilimizdeki diğer OSB’lere getirmek için kapıları çalmaktan kaçınmayacağız.”

Demir’e Taşköprü ziyareti sırasında AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim ve yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsün İşcan Peker ve partililer de eşlik etti.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ