Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

“1 Kasım seçimleri hem Kastamonu için hem de Türkiye için kritik bir viraj”

“1 Kasım seçimleri hem Kastamonu için hem de Türkiye için kritik bir viraj”
  • 30.10.2015
  • 1.200 kez okundu

Çelebioğlu CNN Tür canlı yayınında konuştu:

“1 Kasım seçimleri hem Kastamonu için hem de Türkiye için kritik bir viraj”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu CNN Türk’te yayınlanan 1 Kasım Seçimine adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

1 Kasım Erken Genel Seçimleri öncesinde çalışmalarını yoğunlaştıran CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu CNN Türk’ün canlı yayın konuğu oldu. Katıldığı canlı yayın programında Kastamonu’nun sorunlarını anlatan Selami Çelebioğlu, 1 Kasım seçimlerinin hem Kastamonu için hem de Türkiye için kritik bir viraj olduğunu kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’nci kuruluş yıl dönümünün buruk bir şekilde kutlandığını ifade eden Çelebioğlu Cumhuriyeti kuran, bugünlere kadar gelmesine vesile olan ecdadın bıraktığı mirasa layık olmak için siyasi ideolojileri bir kenara bırakarak herkesin taşın altına elini değil, gövdesini koyması gerektiğini söyledi.

“İKTİDAR KENDİSİNE MUHALİF OLAN HERKESE HER TÜRLÜ ŞİDDETİ UYGULUYOR”

İpek-Koza Grubuna yönelik yapılan kayyum atamasını değerlendiren CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Selami Çelebioğlu, yapılan atamanın basını susturmaya yönelik bir hareket olduğuna dikkat çekerek: “Bir kayyum atanması şekliyle basını susturmaya çalışmak kabul edilebilir bir durum değildir. Yaşanan bu hukuksuzluğa tüm basın camiasının ve halkın karşı durması gerekiyor. Bir ülkede basın özgürlüğü yok ise diğer özgürlükleri de savunmak pek kolay değildir. Yapılan açıklamalar baktığınızda el koymanın tamamen bir siyasi operasyon olduğu görülüyor. Uygulama aynı zamanda mülkiyet hakkına da bir tecavüzdür. Demokratik bir ülkede mülkiyeti gasp etmek düşünülemez. AKP iktidarı kendisine muhalif olan basına ve diğer tüm gruplara şiddet uyguluyor. Bu durumun daha önce de benzer uygulamalarını gördük. Daha önce de bir milletvekilinin kışkırtması ile Doğan Grubu’nun medya kuruluşlarına saldırı yapılmıştı. İpek Koza Medya Grubu’na yapılan atama ile şiddet en üst seviyeye çıkmıştır. Bu yaşananlara dur denilmezse her basın kuruluşuna bir talimatla el konulabilir. Bu haksız el koymalar toplumun tüm kesimleri tarafından şiddetle kınanmalıdır” dedi.

“ANKARA’DAKİ PATLAMADA BİLE OY İSTİSMARCILIĞI YAPILIYOR”

‘Ankara’da yaşanan terör saldırısı Türkiye’nin en karanlık terör saldırısıdır ve bu havada Türkiye 1 Kasım’da sandık başına gidiyor’ diyen Çelebioğlu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’nın göbeğinde yapılan hain saldırıyı AKP her ne kadar farklı guruplara yüklemeye çalışsa da biz bu saldırının arkasında IŞİD olduğunu düşünüyoruz. Bu saldırı Türk Toplumu üzerinde bir nefret duygusu uyandırdı. Sayın Başbakan Ankara saldırısı sonrasında yaptığı ‘Patlama bizim oylarımız arttırdı’ şeklindeki açıklama farklı bir ülkede yapılmış olsa o ülkenin başbakanı koltuğunda bir saniye dahi oturamaz. Sayın Başbakan yüzlerce insanın ölümünden siyasi çıkar elde ettiğini resmen kendi ağzıyla itiraf etti. Bu yaklaşımı kabul etmek mümkün değildir” diye konuştu.

“CHP ÜLKEMİZİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYAR”

1 Kasım seçimleri sonrasında oluşabilecek tablo hakkında da değerlendirmelerde bulunan CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceliği hukuk devleti ilkelerine uygun bir hükümet kurulmasıdır. Partimiz halkımızın ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda elini değil gövdesini taşın altına koymaktan çekinmeyecektir. Genel Başkanımızın söylemleri doğrultusunda ülkemizin menfaatlerinin koalisyonu gerektirdiğini kabul ettik. Daha sonrasında AKP ile yapılan görüşmelerde samimi olunmadığını gördük. 7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyon kurulamamasının temel sebebi AKP ve sayın Cumhurbaşkanı’nın koalisyon istememesidir. 1 Kasım sonrasında da koalisyon durumu ortaya çıkarsa Genel Başkanımızın açıkladığı ilkeler doğrultusunda bir koalisyon kurulabilir” şeklinde konuştu.

“TERÖRLE MÜZAKERE DEĞİL; MÜCADELE OLUR”

Terörle mücadele konusunda CHP’nin izleyeceği politikalar hakkında açıklamalarda bulunan Çelebioğlu şöyle konuştu: “Bizim CHP olarak net görüşümüz terörle mücadelede teröristle müzakerenin kesinlikle yapılmamasıdır. CHP Türkiye’nin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımızın önce insan anlayışı içerisinde tüm haklarını tanımaktan, her türlü haklarını sağlamaktan yanadır. Bu da her türlü sorunun çözümünde muhataplar yasal olarak mecliste görev yapan temsilcilerdir. CHP AKP’nin yaptığı gibi terör örgütleri ile Oslo’da pazarlık yapmaz, Dolmabahçe’de mutabakat imzalamaz. Çözüm olarak ortaya koydukları sürecin ne içeriği bellidir, ne de yapılmaya çalışılan. Toplum önünde yapmak yerine gizli saklı yapılan görüşmeler terör olaylarının artmasına sebep olmuştur. CHP olarak temel görüşümüz teröristlerle müzakere değil mücadele yapılmasıdır.”

 

“OYU HİZMETTE ŞANTAJ ARACI OLARAK GÖRÜYORLAR”

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in 1 Kasım seçimleri sonrasında sandıktan tek başına iktidar çıkmaması sonrasında yeniden seçime gidilebileceğini ima etmesi ile ilgili konuşan Çelebioğlu: “AKP bu tarz söylemlere alışık bir partidir. Seçmenin bu tarz söylemlerle korkutarak oy devşirmeye çalışıyorlar. Kastamonu’da da özellikle muhtarlarımız üzerinde aynı tehditvari açıklamalarını sürdürüyorlar. Muhtarlarımıza kendilerine çok oy çıkmaz ise yollarını yapmayacaklarını, su getirmeyeceklerini, diğer hizmetleri getirmeyeceklerini söylüyorlar. Sn Mehmet Ali Şahin bu söylemini üst seviyeye çıkararak ulusal gazetelere demeç şeklinde vermiştir. Bu söylem insanın arka akılda ne düşündüğünü ortaya koymasıdır. Kastamonu’da oyu hizmet getirmede bir şantaj aracı olarak kullanıyorlar. Söz vermelerine rağmen verdikleri sözlerin arkasında durmuyorlar. Sayın Şahin bir açıklamasında Kastamonu’ya yapılacak olan bir yatırımı Karabük’e kaydırdığını açıklıyor. ‘Bana oy verirsen sana hizmet getiririm, bana oy vermezsen sana hizmet ettirmem’ gibi bir anlayış ne ahlaka ne de vicdana sığar” açıklamasında bulundu.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ