Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprü İmam Hatip Ortaokulu yeni binasına taşındı

Taşköprü İmam Hatip Ortaokulu yeni binasına taşındı
  • 22.12.2015
  • 1.285 kez okundu
Reklam

Taşköprü İmam Hatip Ortaokulu yeni binasına taşındı

Taşköprü ilçemizde Tekke Camii bahçesinde bulunan eski dershane binasında 4 yıldır faaliyet gösteren Taşköprü İmam Hatip Ortaokulu, yeni binasına taşındı.

Kastamonu Valiliği İl Özel İdaresi tarafından 2.5 yıl önce Taşköprü Belediyesi’nin tahsis ettiği Tekke Mahallesi Cemile Alp Camii yanında yapımına başlanılan İmam Hatip Ortaokulu, geçen süre zarfında tamamlanarak faaliyete geçti.

Öğrencilerin yeni okul binalarında eğitime başlamalarından dolayı mutluluklarının gözlerinden okunduğu gözlenirken, Okul Aile Birliği ise ilk günden itibaren binanın fiziki eksiklikleri ve yeni okullarında daha iyi eğitim alabilmeleri için kolları sıvadı. Okul Aile Birliği Başkanı Bayram Özsoy ve yönetimi, eksilikleri okul yönetimi ile paylaşarak kısa sürede ihtiyaçların giderilmesi için kendilerinin de üzerine düşeni yapacağını kaydettiler.

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’da yeni binasına taşınan İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek okul yönetimi ve Okul Aile Birliği ile fikir alışverişinde bulunup yeni okulda öğrencilerin çok daha iyi bir eğitim alabilmeleri için kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacağını belirtti.

Kaymakam Coşkun, “Eksikliklerin giderilmesiyle birlikte okulumuzun açılmasından memnuniyet duyuyoruz. Çocuklarımız inşallah burada güzel eğitimler alır. Vatana millete hayırlı evlatlar yetişir. Eğitim en büyük meselemiz. Toplumdaki tüm sorunların başı cehalet ve eğitimsizlik” dedi.

Kaymakam Coşkun daha sonra TEOG sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin dersine girerek öğrencilere iyi birer vatandaş olmaları konusunda nasihatte bulundu.

2011-2012 eğitim öğretim döneminde 44 öğrenci ile eğitime başlayan Taşköprü İmam Hatip Ortaokulu’nda şuanda 96 öğrenci eğitim görüyor.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ