Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,45 / Satış: 7,48
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

“Keçi Çakır” öldü

“Keçi Çakır” öldü
  • 15.01.2016
  • 1.979 kez okundu

“Keçi Çakır” öldü

Taşköprü ilçemiz Pulcular Mahallesinde ikamet eden Şahin Gümüş’ün sahip çıkıp beslediği ve Çakır adını verdiği keçisi Çakır öldü.

Bir aylıkken köydeki akrabalarından hediye gelen küçük keçisine “Çakır” adını verip sokaklarda gezdiren ve dükkânlara bile birlikte giren Şahin Gümüş, 6 ay boyunca beslediği ve birçok anının birlikte geçtiği keçisi Çakır’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu kaydetti.

Çakır’ın geçtiğimiz günlerde fazla buğday yediği için öldüğünü tahmin ettiğini söyleyen Gümüş,  “Çakır’ın öldüğüne ailecek çok üzüldük Çakır’a alışmıştık. Ziyarete gelen çocuklardan bir kısmı Çakır’ın öldüğünü duyunca ağladı. Hatta bazı çocuklar şaka yaptığımı sanıp bahçeye bakarak küçük Çakır’ı aradılar. Bu durum karşısında çok üzülüyorum hatta ağlayacak duruma bile geliyorum Küçük dostumun ölmüş olmasına mahalledeki komşularımız bile hüzünlendi Çakır’ı herkes çok seviyordu. Çakır’la markete hatta gezmeye bile çıkıyorduk. Sabahları uyandığım zaman kendim kahvaltı yapmadan önce bahçeye inip Çakır’ın karnını doyuruyordum. Benim gözümde hayvan değil de insan gibiydi. Çakır’ın ölmüş olmasına çok üzülüyorum bahçemizin bir köşesi bomboş kaldı. Kış günleri dışarıda kalan dostlarımıza imkânımız varsa sahiplenelim. Çünkü onların bizden tek farkı konuşamamalarıdır” dedi.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ