Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Türklüğümüzle bir kez daha gurur duyduk

Türklüğümüzle bir kez daha gurur duyduk
  • 22.01.2016
  • 848 kez okundu
Reklam

Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım kampanyasına yoğun katılım

Türklüğümüzle bir kez daha gurur duyduk

 

Kastamonu Valiliği’nin geçtiğimiz günlerde başlattığı Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyasına Taşköprülü küçük öğrencilerden de büyük destek geldi.

Taşköprü Meslek Elemanı ve Tekniker Eğitimini Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin ilçemizde eğitim veren okullarla birlikte gerçekleştirdiği yardım kampanyası sonuç verdi. İlçemizdeki ilk ve orta dereceli okullarla birlikte gerçekleştirdiği organizasyon sonrasında bir kamyonet yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere toplandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Taşköprü Meslek Elemanı ve Tekniker Eğitimini Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Ertürk, “Gerçekten çok başarılı bir kampanya oldu. İlçemizdeki tüm okullarla temasa geçtik ve çok güzel geri dönüşler aldık. Kamyonlarca malzeme toplandı. Küçük öğrencilerin yardım ederken yüzlerinde oluşan tebessümü görmek çok güzel. İnşallah bu tebessüm yardım malzemeleri alan Türkmen kardeşlerimizin de yüzünde belirecektir” dedi.

İlçe genelinde yapılan kampanyalara minik yüreklerin kendinden büyük ilgileri ve halkımızın yoğun ilgisi Türk’ün Türkten başka dostu olmadığını ve Millet bilincimizi bir kez daha herkese gösterdi.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ