Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprü Belediyesi’nden Emitt çıkartması

Taşköprü Belediyesi’nden Emitt çıkartması
  • 29.01.2016
  • 965 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediyesi’nden Emitt çıkartması

Taşköprü Belediyesi, İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde 20.’si düzenlenen Emitt (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ilçemizi tanıttı.

Kastamonu Valiliği bünyesinde Batı Karadeniz Kalkınam Birliği’ne bağlı illerle aynı salonda yer alan Taşköprü Belediyesi, ilçe turizmine katkı sağlamak amacıyla 10 bin adet sarımsağı ziyaretçilere dağıtırken, aynı zamanda Pompeiopolis standı ile sarımsak, pompeiopolis ve Taşköprü broşürleri ile ilçe tanıtımına katkı sağladı.

71 ülke 4500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla gerçekleşen Emitt Fuarı’nda Kastamonu standı ve Taşköprü ürünleri büyük ilgi ve beğeni gördü.

Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odası (KESOB) ziyaretçilere Kastamonu pastırması ikram ederken, İhsangazi Belediyesi, siyes bulguru pilavı, Kastamonu Belediyesi yöresel Kastamonu taş basılı örtü, Kastamonu Valiliği ise çekme helva ikram ederken, Taşköprü Belediyesi ise ziyaretçilere Taşköprü sarımsağı ikram etti. Ayrıca Vedat Tek Kültür Merkezi’nin şapka müzesi de ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kastamonu standına ulusal basında ilgi gösterdi.

Kastamonu standını ayrıca, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Tarihi Kentler Birliği Onursal Başkanı Metin Sözen, Kastamonu eski Valisi Nurullah Çakır, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, Pınarbaşı Belediye Mehmet Yılmaz, KESOB Başkanı Dursun Ergin, TÜRSAP Yönetim Kurulu, Kastamonulu sanatçılar Hasan Yılmaz, Arzu Akça ve Orhan Canayakın ile çok sayıda misafir ziyaret etti.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, uluslar arası fuarların gerek Taşköprü gerekse Kastamonu’nun tanıtımına sağladığı katkıların yadsınamayacağını belirterek Kastamonu turizminin son yıllarda atağa geçtiğini ve özellikle Pompeiopolis Antik Kenti ile Taşköprü’nün de turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

Sarımsak elbiseli canlı manken ise vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ