Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Taşköprü Milli Eğitim Müdür Vekili Fırat’a veda yemeği

Taşköprü Milli Eğitim Müdür Vekili Fırat’a veda yemeği
  • 29.02.2016
  • 1.312 kez okundu
Reklam

Taşköprü Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Fırat, kendi isteği ile Kastamonu Kredi Yurtlar Kurumu’na Şube Müdürü olarak atandı.

Fırat için İlçe Milli Eğitim personeli veda yemeği tertip etti.

Yaklaşık 1,5 yıldır Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan ve geçtiğimiz aylarda vekâleten Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü görevini de yürüten Serkan Fırat’ın kendi isteğiyle Kastamonu Kredi Yurtlar Kurumu Şube Müdürlüğüne atanmasının ardından kendisine veda yemeği organize edildi.

Âdem Usta Et Lokantasında gerçekleştirilen veda yemeğine Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, İlçe Garnizon Komutanı İbrahim Coşkun, AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, daire amirleri ve Milli Eğitim personeli katıldı.

-TEOG gerilemesi geçici bir gerilemedir-

Programda konuşan Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, “13 yıllık meslek hayatımda birçok değerli arkadaşla çalıştım ama itiraf etmem gerekirse bugüne kadar ki en sorunsuz ekip milli eğitim ekibiydi. Son günlerde basına Taşköprü eğitimde biraz geri kaldı diye demeçler veriliyor, buna da buradan cevap vermek istiyorum. Biz Taşköprü olarak son TEOG sonuçlarında gerilemiş olabiliriz, ama bunlar geçici gerilemeler. Malumunuz ilçemizde deprem etkisi yaratan, maalesef yanlış işlerin olduğu bir dönem oluştu. Biz bu yanlışlıklara izin vermedik ve gereğini yaptık zaten. Bu oluşan atmosferden sonra artan moralle Taşköprü eğitimde yeniden hak ettiği yeri elde edecektir. Ben buradan müdür arkadaşlara bu hedefi veriyorum zaten kendileri de o gayret içerisindeler.  Ayrılıklar zor, ama önemli olan hoş sedalar bırakmak. Bu akşam burada bu kadar insanın toplanması ilçemizdeki görevinden ayrılan Sayın Fırat’ın güzelliği, az zamanda burada hoş sedalar bırakmış. Bende sayın ilçe müdürümüz Serkan beye ilçemize vermiş olduğu katkılardan dolayı huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi.

-Sağlık Meslek Lisesi’ne yeni bina müjdesi-

Taşköprü’de eğitim alanında fiziki atılımlar gerçekleştirileceği belirten Kaymakam Coşkun “İlçemizde Fen Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesinde fiziksek olarak bazı sorunlarımız var, o sorunlarımız çözüldükten sonra diğer okulların sorunları da bir nevi çözülmüş olacak.  Yibo’nun yanındaki 13 dönemlik arazinin tahsis işlemlerini başlattık, bunu da buradan belirtmek istedim çünkü bizim için önemli bir proje. Bu sorunlarımızı çözersek eğitime yansımaları olacaktır” dedi.

 

-Taşköprü’de güzide bir eğitim kadrosu var-

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Fırat ise “Öncelikle bu organizasyonu düzenleyen arkadaşlarımıza emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. On üç yıllık meslek hayatımın son iki yılını burada geçirdim. İlçemizde içerisinde bulunmaktan gurur ve onur duyduğum, öğrencilerini kendi öz evlatlarımdan farklı görmeyen, hayata hazır, sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirmeyi kendisine ilke edinmiş, kişisel ve mesleki gelişimini önemseyen çok güzide bir eğitim öğretim kadrosu var. Bende bu camianın bir bireyi olmaktan dolayı gurur duyuyorum, onur duyuyorum” dedi.

“Gözümüz arkada değil”

Taşköprü’de, İlçe Kaymakamımız Zafer Coşkun’un liderliğinde çok uyumlu, çok güzel bir ekip olduğunu belirten Fırat “Taşköprü’yü sürekli bir adım ileriye taşıyacak güzide bir kadro var. Birbirinizin değerini bilin. Biz biraz erken ayrılıyoruz ama gözümüz arkada değil” dedi.

Gecenin sonunda ise Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, Serkan Fırat’a hizmetlerinden dolayı başarı belgesi verdi.

Haber: Hamza Sefa Yılmaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ