Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Vergi Dairesi Müdürü Aykın, YBO’da vergi dersi verdi

Vergi Dairesi Müdürü Aykın, YBO’da vergi dersi verdi
  • 29.02.2016
  • 1.046 kez okundu
Reklam

Vergi Dairesi Müdürü Aykın, YBO’da vergi dersi verdi

 

Vergi Haftası nedeniyle Taşköprü Vergi Dairesi Müdürü Fatih Aykın ve daire personeli, Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YBO)’nu ziyaret etti.

  1. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Taşköprü YBO’yu ziyaret eden Aykın ve daire personeli öğrencilere vergi hakkında bilgi verdi.

Verginin asıl amacı ne olduğunu ve konu hakkında bilgilendiren Aykın, “Vergi idaresi, mükellef ilişkilerinin daha sağlam temellere dayandırılması, verginin tüm kesimlerine benimsetilmesi. Vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırmaktır. Vergiyi esnaf, memur, çalışan herkes ödüyor devlet verilen vergileri yol, su, elektrik, maaş olarak bizlere geri veriyor. Bura da sizlere de iş düşüyor bir yerden aldığınız malın fişini isteyin vermezse o para onlara kalıyor” dedi.

Aykın, öğlen yemeğini öğrencilerle beraber yerken personeller ve Aykın öğrencilerle bire bir ilgilendiler.

Yatılı Bölge ilköğretim Okulu Müdürü İsmail Özdoğru ise Aykın ve Vergi Dairesi personeline okul binası gezdirerek faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Özdoğru, Aykın ve personellerinin okullarına yaptıkları ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken. Kendilerine öğrencileri adına teşekkür etti.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ