Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Taşköprü Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nu yaptı

Taşköprü Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nu  yaptı
  • 04.03.2016
  • 2.063 kez okundu

Taşköprü Esnaf Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nu

yaptı

 

Taşköprü Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 51. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Taşköprü Esnaf Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan genel kurulun açılış konuşmasını Taşköprü Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Ünal yaptı.

Ünal konuşmasında kooperatif olarak yaptıkları çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi.

Kooperatif Müdürü Salih Şirin’in yönetim ve denetim kurulunun ibrazlarını okumasıyla devam eden, Genel Kurulun divan başkanlığını Esnaf Kefalet Kooperatif Birlikleri Başkanı Birol Bozkurt, Başkan Vekilliği’ni Safranbolu Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çelik yaptı.

 

“Bayrağımız inmeyecek Ezan Dinmeyecek” 

Toplantıda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan “Organize sanayi alt yapı projeleri tamamlandı yatırım programına alındığı için hızlı bir şekilde ilerleyecek olup ileriki zamanda ise meyvelerini verecektir. O bölgedeki dere yatağı ıslahıyla ilgili Devlet Su İşleriyle hızlı bir çalışmaya girdik. Hızlı bir şekilde Taşköprü Organize saniye hayata geçmesi için çaba içindeyiz. Emekliler için 250 konukluk site yapılacak. Buda Taşköprü için önemlidir. Türkiye’de olan son olaylar ise hepimizi çok üzdü ve ben şuna inanıyorum ki biz bunun da üstesinden geleceğiz. Bayramız inmeyecek ezan dinmeyecek Şehit olan askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet ailelerini başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda, yönetim ve denetim kurulu raporları oylanarak ibraz edildi, 2016 yılı tahmini bütçesi oylanarak kabul edildi.

Ayrıca Esnaf Kefalet Kooperatif Birlikleri Başkanlığı, Taşköprü Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne hummalı çalışmalarından ve Türkiye’deki sayılı kooperatifler arasına girmesinden dolayı takdir plaketi verdi.

Program yemek ikramının ardından sona erdi.

Yapılan mali genel kurul toplantısına Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri Birlik Başkanı Birol Bozkurt, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin’in yanı sıra çevre ilçe esnaf kefalet kooperatifi başkanları, TSK temsilcileri ve çok sayıda esnaf katıldı.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ