Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Minik yüreklerden büyük vefa

Minik yüreklerden büyük vefa
  • 11.03.2016
  • 1.775 kez okundu
Reklam

Arkadaşları Minik Kürşat için mevlid okuttu

Minik yüreklerden büyük vefa

Geçtiğimiz aylarda sobadan zehirlenerek hayatını kaybeden Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Kürşat Yıldız için sınıf arkadaşları mevlidi şerif okuttu.

Merkez Taş Camii’nde öğlen namazını müteakip okutulan mevlidi şerife Küçük Kürşat’ın sınıf arkadaşları, ailesi, öğretmenleri ve okul yönetimi de katıldı.

2 Aralık 2015 tarihinde sobadan zehirlenerek vefat eden Kürşat Yıldız için sınıf arkadaşları tarafından düzenlenen mevlidi şerifte okul arkadaşları ve vatandaşlar Yıldız için dua etti.

Mevlidi Şerif bitimin de ise okul arkadaşları tarafından Yıldız’ın mezarlığına gidilerek karanfil bırakıldı.

Kürşat’ın sınıf arkadaşlarından Yiğit Efe Yıldırım, sınıfta herkes tarafından sevilen arkadaşları Kürşat’ın beklenmedik bir şekilde aralarından ayrılmasından sınıf olarak büyük üzüntü duyduklarını ve geçen süre zarfında Kürşat’ın heran yine aralarına gelecekmişçesine hisse kapıldıklarını kaydetti.

Arkadaşları ile yine Kürşat ile ilgili konuşurken birlikte mevlidi şerif okutmaya karar verdiklerini ve bu fikirleri, okul yönetimi ve din görevlilerinden de destek gelmesinin ardından böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek arkadaşı Kürşat Yıldız’a Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diledi.

Kürşat’ın ailesi ise arkadaşlarının bu duyarlı davranışlarından çok etkilendiklerini belirterek hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ