Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Taşköprülüler Dernek Başkanı Köse istifa etti

Taşköprülüler Dernek Başkanı Köse istifa etti
  • 06.04.2016
  • 1.458 kez okundu
Reklam

Taşköprülüler Dernek Başkanı Köse istifa etti

 

Uzun yıllardır İstanbul’da faaliyet gösteren ve yaptığı programlarla Kastamonu dernekleri arasında en aktif dernek olan Taşköprülüler Derneği Başkan’ı Ertuğrul Köse kongreye 1 yıl kala görevinden ayrıldığını belirtti. 2 dönem Başkan yardımcılığından sonra en son yapılan kongrede Başkan seçilen Köse, bu görevini 2 yıl sürdükten sonra başkanlıktan istifa kararı aldığını belirtti. Bu istifasını 3-4 aydır düşündüğünü ama hep bazı nedenlerden dolayı ertelemek zorunda kaldığını artık müsait bir zaman oluştuğunu ve görevi bıraktığını ancak yeni Başkan’ımızla beraber olup çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Ertuğrul Köse yaptığı açıklamada siyaset ve birçok alanda aktif olduğunu hepsini birarada götürmenin sıkıntılı olduğunu belirtti.

 

BİZ KİMSE İÇİN DERNEKÇİLİK YAPMIYORUZ

Uzun yıllardır çok yönlü faaliyetler yaptıklarını stadyumlarda iftar verdiklerini, Afrika’da su kuyusu, Öğrencilerimize burs, Kudüs’te İftar, Her yıl Keşkek programları, Şehitlerimizi ve geçmişlerimizi anma, Başta Kastamonu’muz ve ilçelerine, Ankara, Bursa, Konya ve Edirne illerine gezi düzenlediklerini 2-3 ayda bir kahvaltı programları, Gençlik şölenleri, Kadınlar ve Anneler günü organizeleri, Fuar ve hemşehri ziyaretleri düzenlediklerini ve sosyal dernekçilikte çığır açtıklarını belirterek bunları kendi imkânları ile yaptıklarını belirtti.

 

TAŞKÖPRÜLÜLER DERNEĞİ OLARAK TAKIM RUHU İLE HAREKET EDİYORUZ 

Bizim dernekte bir kişiye göre değil yönetim olarak çalışmalar yaptıklarını yönetimimizde 30 arkadaş olduğunu ve birlik berberlik içinde kimseye minnet duymadan ve en önemlisi kimlik yarışı içinde olmadan Allah Rıza’sı için hizmet ettiklerini ve bundan sonrada böyle devam edeceklerini belirtti.

 

İSTANBUL’DA DAĞINIK VAZİYETTEYİZ

İstanbul’a en çok göç veren il olarak maalesef çok dağınık bir yapımız var, Bunun sebeplerinin başında kendi çıkarları ve menfaati için, misyonu ve vizyonu olmayan kişilerin bir yerleri işgal etmesi ve uzun yıllar aynı görevlerde bulunmasından kaynaklandığını belirterek aslında tüm siyasi partilerimizde aktif rol alan birikimli, kültürlü, vizyonu ve misyonu olan pırıl pırıl yetişen hatta işadamı olan hemşehrilerimiz olmasına rağmen geri planda durduklarından fark edemiyoruz.

Dernekler hemşehrilerimize ve memleketimize  değil, kişilere hizmet için yani değnekçilik yapmak için kullanılıyor. Dernekleri birleştirmek için çaba sarfeden yok, ayrıştırmaya kendine hizmet ettirmek için kurdurulan dernekler var. Bizim yönetimimizde tüm siyasi düşüncelerden arkadaşlar olduğu gibi, Kastamonu, Taşköprü ve diğer ilçelerde, Ankara ve İstanbul’da tüm siyasi partilerimizin Milletvekili, Belediye Başkan’ı, il ve ilçe Başkan’larını ziyaret eden tek derneğiz. Aslında İstanbul’da tek çatı altında toplanmaktan başka çare yok gibi, bununda başarılı olmasının tek şartı ehil insanların öne geçmesi ve sorumluluk almasıdır. Taşköprülüler Derneği yönetim olarak bir kaç gün içinde toplanıp kongreye kadar süreç için yönetim içinden yeni Başkan’ımızı seçeceğiz.

Bu sebeple tüm hemşehrilerimize teşekkür eder haklarını helal etmelerini rica eder saygılar sunarım.

 

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ