Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Taşköprü Özel Eğitim Hizmetleri Semineri düzenlendi

Taşköprü Özel Eğitim Hizmetleri Semineri düzenlendi
  • 23.05.2016
  • 994 kez okundu
Reklam

Taşköprü Özel Eğitim Hizmetleri Semineri düzenlendi

Taşköprü ilçemizde bulunan öğretmen ve idarecilere yönelik olarak Özel Eğitim Hizmetleri Semineri düzenlendi.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde ve Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda ilk ve ortaöğretim öğretmen ve idarecilerine yönelik gerçekleşen seminere Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ile Özel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’de katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan seminerin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu yaptı.

Daha sonra konuşan aslen Taşköprülü olan Özel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’de “Bu eğitim sistemimizde kaynaştırma amaçlı bir uygulama yapıyoruz. Öğretmenlerin ve idarecilerin özel eğitim öğrencilerimizle de rahat bir iletişim kurmalarını sağlamaya yönelik bu seminerleri yapıyoruz. Mayıs ayında ülke genelinde 200 bin öğretmen bu eğitimi almış olacak” dedi.

Programa katılan Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’da, “Özel eğitim öğrencilerine verilen öneme dikkat çekerek ülke olarak gelişmemizin bir göstergesi olarak bu öğrencilerimize gerekli önemin verilmesini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’de, bu uygulamanın ülke genelinde örnek teşkil edeceğini ve öğretmen ile yöneticilerin özel öğrenciler ile iletişimine katkısının yadsınamayacağını kaydetti.

Taşköprü’de 419 öğretmen ve idarecinin katıldığı semineri ise Kastamonu Rehberlik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Saçı ve Kastamonu Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni Kadir Keskin verdi.

Bilgili ve beraberindekiler daha sonra Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a ve Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun’u makamında ziyaret etti.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ