Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Taşköprü HEM sergisi büyük beğeni aldı

Taşköprü HEM sergisi büyük beğeni aldı
  • 30.05.2016
  • 1.839 kez okundu
Reklam

Taşköprü HEM sergisi büyük beğeni aldı

 

Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan “El Sanatları Yıl Sonu Sergisi” büyük beğeni gördü.

Muzaffereddin Gazi Caddesi Eski Japon Pazarı’nda gerçekleşen sergi açılışına Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Garnizon Komutanı İbrahim Coşkun, AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Oğuzhan Doğan, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kursiyerlerin 8 ayda yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri tek tek inceleyen misafirler, Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve kursiyerlerini tebrik ettiler.

Misafirlerin büyük beğenisi alan serginin açılışında konuşan Taşköprü Halk Eğitim Müdürü Saim Çelebi, Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi olarak kurum imkanlarına ve isteklere göre kurslar açmaya çalışmaktayız. 01 Eylül 2015 – 24 Mayıs 2016 tarihleri arasında Mesleki ve Teknik kurs türünde 23 dalda 34 kurs açılmış ve 625 kursiyer bu kurslara katıldı. Genel kurs türünde ise 17 dalda 44 kurs açılmış ve 673 kursiyer bu kurslara katıldı. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezi olarak Bakanlığımızın verdiği görev çerçevesinde Açık Lise ve Açık Ortaokul iş ve işlemleri de kurumumuz tarafından yürütülmektedir. Halen Açık Lisede kayıtlı öğrenci sayısı 620, Açık Ortaokulda ise 163 öğrencimiz bulunmaktadır” dedi.

Çelebi, ayrıca katılımlarından dolayı tüm misafirlere ve sergi alanının yer sahibi olan Merhum Orhan ve Zehra Güneş’in kızları Ülkü Güneş’e teşekkürlerini sundu.

Programda Bahri Alp Ortaokulu Halk Oyunları ekibi de sunduğu gösteri ile izleyenlerden büyük alkış aldı.

Serginin 27 Mayıs akşamına kadar Taşköprülülerin beğenisine açık olacağı öğrenildi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ