Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Taşköprü Lisesi, elveda dedi

Taşköprü Lisesi, elveda dedi
  • 17.06.2016
  • 2.496 kez okundu
Reklam

Taşköprü Lisesi, elveda dedi

Taşköprü’nün en köklü lisesi olan Taşköprü Lisesi, 48 yıllık eğitim-öğretim hayatında son mezunları olan 47 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenledi.

Öğrenci ve velilerinin katılımıyla mezuniyet ve kep töreni Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Aynı günün akşamı ilçemiz Öz Annem Lokantası’nda Taşköprü Lisesi Aile Birliği tarafından düzenlenen iftarda öğrenci ve öğretmenler buluştu. Taşköprü Lisesi’nin akademik ve sosyo kültürel açıdan sürekli ileri gidebilmesi için tüm gayreti ile hiç durmadan çalışan okul müdürü Erdoğan Ergül 48 yıllık Çınar Ağacının son mezuniyet töreninde onur, gurur ve hüznün birlikte yaşandığını belirtti.

Ergün son olarak şunları kaydetti: “1968 yılında eğitim-öğretime başlayan Taşköprü Lisesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılıyla 47 öğrencisiyle birlikte son mezunlarını verdi. Bugüne kadar mezun ettiği 2876 öğrencisiyle birlikte ülkemizin çeşitli kademelerinde başarıyla görevlerini gerçekleştiren Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, emekli Tümgeneral Necdet Sezginer, hukukçu Fehmi Öztürk, beyin cerrahı Ahmet Yılmaz ve ismini burada sayamayacağımız binlerce insan farklı görevlerle ilçemize, ülkemize hizmet etmişler ve etmeye devam etmektedirler. Mezunlarımızdan yaşayanlara başarı ve sağlık, vefat edenlere Allahtan rahmet dileriz. İlçemizin en köklü eğitim kurumu olan Taşköprü Lisesi dürüst, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olan mezunlarıyla son mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşamıştır. Kurum olarak Elveda derken mezunlarımız, yaşanmışlıklarımız sınıflarda ve okuldaki anılarla daima gönlümüzdeki yerin daim olacaktır.”

(Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ