Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

TEOG 1.’si İmam Hatipli Elife oldu

TEOG 1.’si İmam Hatipli Elife oldu
  • 17.06.2016
  • 2.669 kez okundu
Reklam

TEOG 1.’si İmam Hatipli Elife oldu

TEOG sınavında 120 sorunun tamamını cevaplayan Taşköprü Şehit İlker Narin İmam Hatip Orta Okulu 8/A sınıfı öğrencisi Elife Nur Karşın, derse girmeden önce hazırlandığını dersi çok iyi dinlediğini, her gün ders tekrarı yaptığını ve ilkokuldan buyana sürekli kitap okuduğunu kaydetti.

Derste anlamadığı yerleri sürekli öğretmenlerine sorduğunu, takıldığı konularda teneffüslerde sürekli öğretmenlerine danıştığını belirten Karşın, bol miktarda test çözdüğünü ve ödevlerini zamanında yaptığını ifade etti.

Boş zamanlarında resim yapmaktan hoşlandığı ve dereceleri olduğunu belirten Elife Karşın, ayrıca satranç oynayarak ve kitap okuyarak boş zamanlarını değerlendirdiğini söyledi.

Tercihlerinin ilkinin Kastamonu Fen Lisesi’nin olacağını kaydeden Karşın, diş hekimi olmak istediğini sözlerine ekledi.

Karşın ayrıca sürekli kendisine destek olan ailesi başta olmak üzere okul yönetimi ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Taşköprü Şehit İlker Narin İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Rıdvan Ünver ise19 yıl aradan sonra geçtiğimiz yıllarda yeniden açılan okullarının 19 yıl aradan sonra ilk mezunlarını verdiğini ve bu ilk senede okullarının böyle bir başarı elde etmesinden mutluluk duyduğunu belirterek öğrencileri Elife Nur Karşın ve tüm öğretmenlerini tebrik etti.

Elife’nin boş zamanlarında sürekli ya ders çalıştığını yada öğretmenlerine sorular sorduğunu belirten Okul Müdürü Ünver, Karşın’a ileriki eğitim yaşantısında da başarılar diledi.

Elife Karşın’ın babası Çaykirpi Köyü Camii İmam Hatibi Selahattin Karşın’da Elife’nin ilkokuldan buyana özellikle kitap okumasını çok sevdiğini haftalık ders çalışma programının elinde olduğunu ve sadece ders konusunda değil ev işlerinde annesine yardım ederken de tarlada sarımsak dikimine yardım ederken de işinin en güzelini yapmaya gayret gösterdiğini kaydetti.

Baba Karşın en büyük duasının ise çocuklarının vatana Millete hayırlı birer vatandaş olması olduğunu sözlerine ekledi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ