Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Taş-Der’den Taşköprü’ye iyilik hareketi

Taş-Der’den Taşköprü’ye iyilik hareketi
  • 20.06.2016
  • 1.799 kez okundu
Reklam

Taş-Der’den Taşköprü’ye iyilik hareketi

İstanbul-Bağcılar’da geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Taşköprülüler Derneği, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla Taşköprü ilçe merkezi ve köylerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik 300 adet gıda kolisi dağıttı.

Dernek Başkanı Halil Korkmaz ve yönetim kurulu tarafından bizzat Taşköprü’ye gelinerek Belediye ve muhtarlar aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar belirlendi. Ardından ise mahalle mahalle köy köy gezilerek gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Konuyla ilgili konuşan Taş-Der Başkanı Halil Korkmaz, gurbet ile sıla arasında bir köprü vazifesi kurmak, İstanbul’da bulunan Taşköprülülerin sinerjisini memleketlerine en üst düzeyde taşıyabilmek amacıyla geçtiğimiz nisan ayında derneklerini açtıklarını ve sosyal sorumluk projesi kapsamında dernek yönetimi, üyeleri ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla hazırlanan gıda kolilerin memleketlerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını kaydetti.

Her ne kadar gurbette yaşasalar da aldıkları nefeste bile Taşköprü’yü unutmadıklarını belirten Korkmaz, tamamı gençlerden oluşan dernek yönetimindeki arkadaşlarının özverili çalışmalarıyla bundan sonrada memleketlerine hizmetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ