Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Bayram öncesi afetzedelere güzel haber

Bayram öncesi afetzedelere güzel haber
  • 04.07.2016
  • 837 kez okundu
Reklam

Bayram öncesi afetzedelere güzel haber

Taşköprü ilçemize bağlı Köçekli ve Karadedeoğlu köylerinde 13 Mayıs 2016 tarihinde meydana gelen şiddetli fırtına ve hortum afetinde evleri yıkılan ve çatıları zarar gören ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için Acil Yardım Ödeneği’nin dağıtımı yapıldı.

İlçe Özel İdare Müdürü Halil Keskin, Yazı İşleri Müdürü Hamdi Dağlı ve Nüfus Müdürü Hakan Cebecioğlu’ndan oluşan Afet Acil Yardım Komisyonu İlçe Kaymakamı Zafer Coşkun’un nezaretinde toplandı.

Köy muhtarları ve İl afet ve Acil Durum Müdürlüğü teknik elemanlarından da bilgi alan komisyon hortum afetinden zarar gören binaları hafif hasar, orta hasar, ağır hasar ve kullanılamaz diye sınıflandırdı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından gönderilen 60.500 TL Afet Acil Yardım Ödeneği afetten zarar gören binaların hasar durumu da göz önünde bulundurularak binaları fiilen kullanan kişilere nakdi olarak yardım yapılarak ödemeleri tamamlandı.

İlçe Kaymakamı Zafer Coşkun, “Afetten zarar gören binaların çatılarını vatandaşlarımızın büyük bir bölümü borçlanmak suretiyle onarmıştı. Borçlanan veya kendi imkanlarıyla çatıların onarıp ekonomik olarak zor durumda kalan vatandaşlarımızın mağduriyetini bayram öncesi bir nebzede olsa gidermiş olduk. Vatandaşlarımızın böyle üzücü doğal afetleri bir daha yaşamamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Haber: Murat MERCAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ