Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Taşköprü’de Ramazan dolu dolu geçti

Taşköprü’de Ramazan dolu dolu geçti
  • 04.07.2016
  • 735 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de Ramazan dolu dolu geçti

Taşköprü ilçemizde mübarek Ramazan ayı Taşköprü Belediyesi’nin yaptığı etkinliklerle dolu dolu geçti. Geçtiğimiz yıl başlayan mahalle iftarı uygulaması ile her akşam farklı bir mahallede mahalle iftarı yapıldı.

14 mahallede ayrı ayrı gerçekleşen mahalle iftarı uygulamasının yanı sıra Taşköprü Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Şehri Ramazan etkinlikleri ile çocuklar başta olmak üzere Taşköprülüler Ramazan’da da dolu dolu vakit geçirip eğlenme fırsatı buldu.

Bir hafta süren etkinlikler kapsamında hacivat-karagöz gösterisi, illüzyon gösterisi, çocuklar için yarışmalar, semazen gösterisi ve animasyon gösterileri, tasavvuf müziği, ortaoyunu gösterileri ve Kastamonu Meşk-i Net Topluluğu Tasavvuf Müziği Konseri gibi bir çok program yer aldı.

Bunların yanı sıra Taşköprü Belediyesi 18-24 Haziran tarihlerinde 1. Uluslararası Resim Çalıştayı ile etkinliklerini sürdürdü.

10 ayrı ülkeden 20 ressamın katıldığı çalıştayın sonunda ortaya çıkan eserler Cumhuriyet Meydanı’nda açılan sergi ile Taşköprülülerin ziyaretine açıldı.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, geçtiğimiz yıl ilk olarak başlattıkları mahalle iftarı uygulamasının tüm Taşköprü halkının büyük ilgi göstermesi nedeniyle bu yılda devam ettiklerini ve katılımın bu yılda kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayını tüm ilçe halkı ile birlikte coşku ile geçirdiklerini ve bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri Şehri Ramazan etkinliklerinin kültürlerine yakışan bir programla kutlamaktan ayrıca mutluluk duyduklarını kaydeden Arslan, 1.’sini düzenledikleri Uluslararası Resim Çalıştayı ile de ilçede sanat alanında özellikle çocuklar ve gençlerin bu alanla tanışıp, kendilerini geliştirmelerine imkan tanımayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ