Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

Taşköprü Kaymakamlığı’na Evren Çakır atandı

Taşköprü Kaymakamlığı’na Evren Çakır atandı
  • 26.07.2016
  • 7.898 kez okundu

Taşköprü Kaymakamlığı’na Evren Çakır atandı

İçişleri Bakanlığı tarafından darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ Terör Örgütü soruşturması kapsamında açığa alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Zafer Coşkun’un yerine Taşköprü Kaymakamlığı görevine Evren Çakır atandı.

Taşköprü’ye gelerek göreve başlayan Çakır, 1987 senesinde Adana’da doğdu. İlköğrenimi Adana Atatürk İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimi Adana Emine Nabi Menemencioğlu Lisesi’nde okuduktan sonra yükseköğrenimi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde fakülte birincisi olarak tamamladı. Diğer taraftan Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü de ikinci üniversite (açık öğretim) olarak bitirdi. Mezuniyetin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde eğitim programı kapsamında stajını tamamladı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra 2013 yılında Ziraat Bankası’nda İç Kontrol ve Risk Yönetimi Grup Başkanlığı’na bağlı İç Kontrolör Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. Ziraat Bankası’nda on dört ay çalıştıktan sonra T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak yaklaşık bir yıl çalıştı. Ardından 2015 yılında T.C. İçişleri Bakanlığı bünyesinde kaymakamlık mesleğine Osmaniye Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Adaylık sürecinde vilayet stajını Osmaniye Valiliği’nde, buna müteakiben birinci kaymakam refikliğini Seyhan Kaymakamlığı’nda, ikinci kaymakam refikliğini ise Alaplı Kaymakamlığı’nda tamamladı. Daha sonra Ankara’da 4 ay süreli Bakanlık Merkez stajını-Yurtiçi dil kursunu tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 21.07.2016 tarih 12994 sayılı yazısı ile Taşköprü Kaymakamlığına vekâleten atandı.

Taşköprü Kaymakamlığı’na atanan Evren Çakır’a hayırlı olsun diyor, görevinde başarılar diliyoruz.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ