Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Taşköprülü iTÜ Öğrencileri Prisma’ya Rakip Olarak Artly’yi Geliştirdi!

Taşköprülü iTÜ Öğrencileri Prisma’ya Rakip Olarak Artly’yi Geliştirdi!
  • 06.08.2016
  • 912 kez okundu
Reklam

Taşköprülü iTÜ Öğrencileri Prisma’ya Rakip Olarak Artly’yi Geliştirdi!

Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında çok kısa bir zamanda liderliği kazanan Prisma uygulaması, Türkiye dâhil olmak üzere onlarca ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Prisma’nın bu başarısından esinlenen aslen Taşköprü olan iTÜ’lü Türk mühendisler kendi uygulamaları olan Artly’yi geliştirdi.

Artly uygulaması nedir?

Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Artly, fotoğrafları sanatsal efektler ile güzelleştirmeyi amaçlıyor. Uygulama henüz 13 taneye yakın filtreye sahip olmasına rağmen oldukça güzel işler çıkarıyor. Bu fotoğraf güzelleştirme uygulamasının kullanımı da oldukça basit. Artly uygulamasını açıyorsunuz ve fotoğraf çekip kendinize özel bir filtre seçiyorsunuz. İşte bu kadar basit!

Artly mühendisleri kısa bir süre içinde ise görüntüde de aynı uygulamayı aktif hale getireceklerinin müjdesini veriyor.

Artly uygulamasını kullanarak düzenlediğiniz fotoğrafları çeşitli sosyal medya sitelerinde de paylaşabiliyorsunuz. Artly uygulaması üzerinde yer alan bazı butonlar bu paylaşım işlemlerinizi kolaylaştırıyor.

Prisma’ya oranla daha hızlı çalışan Artly uygulamasını iTÜ’lü mühendisler sürekli olarak geliştirmeye çalışıyorlar. Şu anda mağazada 50.000’e yakın indirilme sayısına ulaşan uygulamanın ileride çok daha fazla popüler olacağı  söyleniyor.

Artly uygulaması nasıl indirilir?

Artly, iPhone’unuzun yanı sıra iPad’inizde de sosyal ağ platformlarında paylaşmak üzere farklı fotoğraflar elde etmek adına kullanabileceğiniz etkili uygulamalardan biri. Fotoğraf filtre ve efektuygulamasından fazlası olan Prisma’nın yerli alternatifi olmasıyla öne çıkan Artly, fotoğrafları işlemede oldukça başarılı.

Fotoğrafları yeniden işleyerek doğal görünümlü sanat eserlerine dönüştüren popüler uygulama Prisma’nın yerli alternatifi olarak karşımıza çıkan Artly, tüm iOS cihazlarda sorunsuzca çalışıyor ve ücretsiz indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Klasik olarak film rulonuzdaki fotoğrafları veya yeni çektiğiniz bir fotoğrafı aktarıp filtreleme yapabileceğiniz uygulamada örnek fotoğraflar da yer alıyor. Fotoğraflarınızı aktarmadan hangi filtrenin nasıl sonuç verdiğini görebiliyorsunuz. İşleme süresinin Prisma’dan daha kısa süre sürdüğünü de belirtmem gerek.

https://www.instagram.com/artlyapp/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ