Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Taşköprü’de son gününde de demokrasi mitingine büyük ilgi

Taşköprü’de son gününde de demokrasi mitingine büyük ilgi
  • 12.08.2016
  • 862 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de son gününde de demokrasi mitingine büyük ilgi

 

Taşköprü’de “Demokrasi Nöbetinin son gününde de vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’na akın etti.

15 Temmuz gecesi Fetö Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminden bu yana 27 gündür Demokrasi nöbeti tutan Taşköprü ilçe halkı 27. günün de de Cumhuriyet Meydanı’nı boş bırakmadı.

Düzenlen programda  şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edilirken, vatandaşlar Türk Bayraklarıyla milli birlik vurgusu yaptı.

Programda konuşan Taşköprü Kaymakamı Evren Çakır, “27 gündür meydanlarda nöbet tutan kardeşlerimden Allah razı olsun. Gündüzleri işe giderek akşamları ise Cumhuriyet Meydanı’nda Demokrasi nöbetini tuttuk ve 27 gündür halkımız meydanlar da demokrasiye sahip çıktı” dedi.

 

-15 Temmuz ülkeyi yok etme girişimiydi-

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da “15 Temmuz gecesi yapılan hain saldırı çok şükür milletçe geri püskürtüldü. Bu yönetim değişikliği için yapılan bir darbe girişimi değildi, bu rejimden de öte ülkeyi yok etme girişimiydi. Bütün hesapları yaptılar, yapamadıkları hesap bu milletin bayrağına, ezanına, kitabına sahip çıkacağını iyi hesaplayamadılar. Bu millet hiçbir zaman esaret altında yaşan bir millet olmadı. İçimize sokulan nifaklarla 16 devlet kurulmuş ve yıkılmıştır. Bu millet hiçbir esaretin altında yaşamamış bir millettir. Allah’ın izniyle de bu gibi kalkışmalar prim alamayacaktır. Havaalanın da Türkiye’ye gelecek olan  bir  arkadaşımla konuştum ve dedi ki havalının da ki bir Suriyeli kardeşim yaklaşarak hiç üzülme hiç kaygılanma bütün İslam alemi size ve sizin Cumhurbaşkanınıza dua ediyor diyerek moralle desteklemiştir. İslam âleminin duası bu millete ve bu ülkeyedir. 15 Temmuz akşamından bu tarafa demokrasi mitinglerine katılımlarından dolayı daire amirlerimize ve değerli halkımıza şükranlarımı bir borç bilirim. 27 gündür bize Allah’ın kelamını okuyan din görevli kardeşlerimden ise Allah razı olsun” dedi.

 

-Demokrasi nöbetleri duayla sonlandı

Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun ise “ 15 Temmuz’dan bu tarafa 27 gündür meydanlarda her gece nöbet tuttuk. 27 gündür sela ve ezanlar dua ederek ellerimizi semaya açtık. İlçe halkımız demokrasi nöbetlerinde bulunarak Milli iradeye sahip çıktı” dedi.

Program daha sonra Müftü Uzun’un yaptığı dua ile sona erdi.

Programa Taşköprü Kaymakamı Evren Çakır, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, daire amirleri ve çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.

 

Haber: Hamza Sefa YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ