Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Haydi Taşköprü şimdi Doğalgaz zamanı!

Haydi Taşköprü şimdi Doğalgaz zamanı!
  • 02.12.2016
  • 3.245 kez okundu
Reklam

Nüfusumuz 20.000 olacak, Taşköprü doğalgaza kavuşacak

Haydi Taşköprü şimdi Doğalgaz zamanı!

Taşköprü Belediyesi tarafından Bakanlar Kurulu’nun nüfusu 20.000’i geçen ilçelere doğalgaz gelmesi yönünde BOTAŞ’ı görevlendirmesinin ardından ilçe nüfusunun 20.000’e ulaşması ve ilçemizin doğalgaza kavuşması için çalışma başlattı.

Bakanlar Kurulu Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ),  mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan, merkez nüfusu 20 bin ve üzerindeki ilçelere doğalgaz ulaştırılması için gerekli yatırımları yapmakla görevlendirdi.

Mevcut 16.648 nüfusu olan Taşköprü ilçemizin Bakanlar Kurulu kararının ardından 20.000 nüfusa ulaşması için ilçede çalışma başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bu kapsamda Taşköprü’de evi olup, yılın çoğu zamanını Taşköprü’de geçirip kış aylarını büyükşehirlerde geçiren, Taşköprü’de oturup ikametleri köylerde olan vatandaşların ve üniversite öğrencilerinin ikametlerinin Taşköprü ilçe merkezine aldırmaları kaydıyla hedeflerinin 20.000 nüfusunun üzerine çıkmak olduğunu belirtti.

İstanbul’daki dernek başkanlarıyla bir araya ve önümüzdeki süreçte gerek muhtarlarla gerekse STK’larla da bir araya gelerek konunun önemini belirten Başkan Arslan, Taşköprü halkının duyarlılığıyla 20.000 rakamına ulaşacaklarına canı gönülden inandığını ve bu sayede de kısa sürede ilçe halkının doğalgaza kavuşacak olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Arslan son olarak tüm Taşköprülü vatandaşların ve Taşköprü’de yaşayan herkesin konuya duyarlılık göstermesini beklediklerini ve kısa sürede halkın olumlu dönüşünden oldukça memnun olduklarını sözlerine ekledi.

Çalışmayla ilgili bilgi almak isteyenlerin Belediye Alo 153 Beyaz Masa biriminden ve 0541 417 10 50 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecekleri kaydedildi.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ