Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Taşköprü’de doğalgaz birlikteliği…

Taşköprü’de doğalgaz birlikteliği…
  • 09.12.2016
  • 2.435 kez okundu
Reklam

Tüm siyasi partilerden doğalgaz için birlik mesajı!

Taşköprü’de doğalgaz birlikteliği…

 

Taşköprü Belediyesi tarafından Bakanlar Kurulu’nun nüfusu 20.000’i geçen ilçelere doğalgaz gelmesi yönünde BOTAŞ’ı görevlendirmesinin ardından ilçe nüfusunun 20.000’e ulaşması ve ilçemizin doğalgaza kavuşması için başlatılan kampanya ilçemizde bulunan siyasi parti temsilcilerinden de tam destek buldu.

İlçemizde bulunan siyasi partilerden AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, CHP Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim ve MHP Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber birlikte Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın daveti üzerine kendisini makamında ziyaret ettiler.

Taşköprü Belediyesi öncülüğünde ilçeye doğalgaz gelmesi için 20.000 nüfusuna ulaşılması konusunda başlatılan kampanyaya hertürlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten siyasi parti temsilcileri ilçenin faydasına olacak hertürlü konuda gerekli özveriyi göstereceklerini kaydettiler.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, gerek bölgede gerekse ülkemizde yaşanılırlık düzeyi ile öncü olan Taşköprü ilçemizin hak ettiği doğalgaz hizmetine biran önce kavuşması için gerek siyasi parti temsilcilerinden gerekse STK ve vatandaşlardan gelen desteğin kendilerini mutlu ettiğini belirterek kampanyaya destek veren tüm siyasi parti temsilcilerine, STK temsilcilerine, mahalle ve köy muhtarları ile kıymetli Taşköprü halkına teşekkür etti.

Akabinde ise Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ilçemiz siyasi parti temsilcilerinden AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, CHP İlçe Başkanı Ahmet Kesim ve MHP İlçe Başkanı İsmail Berber ortak bir bildirge yayınladılar.

Yayınlanan bildirgede şunlara yer verildi: “Taşköprü ilçemiz tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan ve Gökırmak Vadisi’nin verimli topraklarında bulunan bölgede adından bahsettirir bir konumdadır.

Böylesi önem arz eden ilçemizin 21. Yüzyılda en rahat, temiz ve ekonomik yakıt türü olan doğalgaza bir an önce kavuşması ise tüm ilçe halkımızın hayallerinden birini teşkil etmektedir.

Bakanlar Kurulu tarafından yayınlanan kararname de yer alan Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ),  mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan, merkez nüfusu 20 bin ve üzerindeki ilçelere doğalgaz ulaştırılması için gerekli yatırımları yapmakla görevlendirmesi üzerine ilçemizin de doğalgaza kavuşması için kampanya başlatmış bulunmaktayız. İlçemiz halkının menfaatine olacak olan bu uygulamada hiçbir siyasi rant gözetmeksizin ilçemiz siyasi parti temsilcileri olarak bir araya geldik. Özellikle yılın büyük çoğunluğunu Taşköprü ilçemizde geçiren gurbette yaşayan vatandaşlarımız, ilçemizde eğitim gören Yüksek Öğrenim öğrencilerinin ve ilçe merkezinde oturmasına rağmen ikametgah adresleri köylerinde olan vatandaşların ikametgahlarını Taşköprü ilçe merkezine aldırmaları büyük önem arz etmektedir.

Mevcutta 16.648 olan ilçemiz nüfusunun kampanya başladıktan sonra hızlı bir şekilde artması bizi sevindirmekle birlikte, 31 Aralık 2016 tarihine kadar bu sayının 20.000 rakamına ulaşacağına olan inancımız tamdır.

Tüm Taşköprülü vatandaşlarımızı ve Taşköprü’de yaşayan herkesi konuya duyarlılık göstermeye davet eder, duyarlı Taşköprü halkımıza saygılar sunarız.”

Çalışmayla ilgili bilgi almak isteyenlerin Belediye Alo 153 Beyaz Masa biriminden ve 0541 417 10 50 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecekleri kaydedildi.

Haber: Mehmet TUĞCU

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ